Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetSoundbar ile TV'nizin sesi daha gür çıksın

  Soundbar ile TV’nizin sesi daha gür çıksın

  Televizyonlarda yerleşik bulunan ses sistemleri genellikle yeterli gelmez; daha güçlü ve kaliteli bir ses sistemleri satın alma gereği duyarız. İzlediğimiz fimler, canlı konserlerden en tatmin edici sonuçlar elde etmenin yolu, doğal olarak kaliteli ses sistemlerine sahip olmaktan geçer.

  Fazla yer kaplamayan cihazlar

  Televizyonumuzun ses kalitesini, mekânın estetiğini bozmayan ve fazla yer kaplamayan soundbar modelleri kullanarak artırmamız mümkün. Hoparlörlerinin birbirine olan uzaklığını dilediğimiz gibi ayarlayabildiğimiz, genellikle birbiriyle kablosuz olarak bağlantı kuran, gerektiğinde yeni hoparlörler ilâve ederek genişletilebilen bu sistemler çok kullanışlı.

  Sesi kablosuz aktarma avantajı

  Yeni nesil soundbarlar genelde televizyon için kullanılsa da diğer cihazlar için de kaliteli bir ses sistemi olarak görev yapmaya hazır. Kablosuz bağlantı sayesinde, bilgisayar, tablet ya da telefonumuzdaki sesleri soundbarlarda kolaylıkla çalabiliyoruz. Hatta bazı ürünler aynı anda birden fazla Bluetooth cihazla bağlantıyı bile destekliyor.

  Bluetooth veya NFC ile ses paylaşımı

  Bluetooth’un yanı sıra NFC (Yakın Alan İletişimi) destekli olan ürünler tek dokunuşla, akıllı telefon ya da tablet bilgisayarımızdaki sesleri çalma avantajını bize sunuyor. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört soundbar önerisinde bulunuyor, dolayısıyla televizyonunuzun ses kalitesini artırmanın dört yolunu gösteriyorum.

  Soundbar

  JBL Bar 2.1 Deep Bass MKII 2.0 Kanal 300W Soundbar 

  Televizyonunuzda sinema veya stadyum keyfi yaşamanız için JBL Bar 2.1 Deep Bass soundbar tercih edebilirsiniz. Kompakt yapısına rağmen 300 Watt gibi büyük güçte ses çıkışı veren bu ürün, JBL Signature Sound teknolojisini evinize getiriyor. Derin bas sesler sunan JBL’in bu ürününe televizyonunuza optik veya HDMI kabloyla kolayca bağlayabilirsiniz. Dilerseniz Bluetooth teknolojisinden yararlanarak telefonunuz ya da tabletinizden de müzik dinlemeniz mümkün. Dolby Digital ve JBL Surround Sound destekli bu ürün, evinizde sinematik ses deneyimi getirirken, tüm filmler ile müzikleri daha keyifli izleme ve dinleme deneyimi elde etmenize yardımcı oluyor.

  Soundbar

  Samsung HW-B650 3.1 Kanal 430W Soundbar

  Daha kaliteli sesler elde etmek için televizyonunuza eşlik edecek bir başka ürün ise Samsung firmasının HW-B650 modeli olabilir. 3.1 kanal hoparlörleriyle toplamda 430 Waat ses çıkışı veren bu soundbar, daha gerçekçi ses tonları ve derin baslı hoparlör ile dinleme deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyor. DTS Virtual X ses işleme teknikleri kullanılan ürün, kullanıldığı mekânı dolduran 3 boyutlu sesler oluşturuyor. Bu soundbar, sinema salonu kalitesinde ses sunarken, özel olarak yerleştirilmiş orta kanal hoparlörü sayesinde diyalogları berrak bir sesle duyma imkânı veriyor. Ses dağılımı dengeli olan ve Bluetooth da destekleyen Samsung HW-B650 soundbar, evdeki eğlence deneyiminizin odağı olabilir.

  Soundbar

  LG SNH5 4.1 Kanal 600W Bluetooth Soundbar

  Tavsiye edeceğim son ürün, LG firmasının SNH5 model soundbarı. Evinizde yüksek kalitede sesler eşliğinde film izlemek ve müzik dinlemek için tercih edebileceğiniz Bluetooth destekli bu ürün, DTS Virtual:X teknolojisiyle geliyor. 4.1 kanallı ses çıkışı veren LG SNH5 soundbar, AI Sound Pro teknolojisiyle o anda çalınan içeriği analiz ederek en iyi ses ayarını kendisi yapıyor. Bunun sonucu olarak film izlerken net diyaloglar duyarken ve aksiyon sahnelerinde daha etkileyici sesler alıyorsunuz. LG SNH5 soundbar, LG ThinQ mobil uygulaması destekli. Bu sayede aynı uygulama üzerinden evinizdeki tüm ev aletleri ile beyaz eşyaları akıllı telefonunuzdan yönetebiliyorsunuz.

  Soundbar modelleri MediaMarkt’ta!

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim soundbar modelleri bu kadar. Tabii ki daha fazla seçenek raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm soundbar modelleri için buradan bilgi alabilirsiniz. Eğer konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Elektrikli ısıtıcı satın almak isteyenlere öneriler

  Öne çıkan televizyon modelleri

  Buzdolabı satın almadan önce bilmeniz gerekenler

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN