Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürÖne çıkan televizyon modelleri

  Öne çıkan televizyon modelleri

  Televizyon, eğlence ve bilgi kaynağı olarak hâlâ vazgeçilmez teknolojik araçlar arasında. Akıllı TV fonksiyonlarıyla hayatın merkezinde konumlanan televizyonlar, farklı marka ve modellerle karşımıza çıkıyor. Televizyon konusunda araştırma yaparken, Full HD ve 4K gibi ekran çözünürlüğü ile LED, OLED veya QLED gibi ekran teknolojileri arasında bir seçim yapmak gerekir.

  Piyasadaki televizyonlar, yeterli seviyede ses sistemleriyle donatılmıştır. Bazen bu ses seviyesi, televizyonumuzu konumlandırdığımız mekân için yeterli gelmeyebilir. Bu durumda ‘soundbar’ olarak ifade eden ses sistemleri satın almak mantıklı olur.

  Beklentilerimizi karşılayan, bunu da makul fiyatlarla yapan modeller bulmak biraz çaba istiyor. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim üç farklı televizyon modeline yer veriyor ve satın alma kararınıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım.

  televizyon

  SAMSUNG QE85Q60CAUXTK Televizyon

  SAMSUNG’un QE85Q60CAUXTK model televizyonu, QLED teknolojisine sahip bir ürün. QLED TV’ler, Quantum Dot teknolojisiyle yüksek parlaklık, derin kontrast ve gelişmiş görüntü işleme özelliklerine sahip oluyor. 85 inç büyüklüğünde ekranla gelen ve bu ekranda 4K UHD görüntüler sunan bu televizyon, HDR (Yüksek Dinamik Aralık) teknolojisiyle de daha fazla detay sunuyor. Dahili uydu alıcısı bulunan ve akıllı TV fonksiyonları içeren SAMSUNG QE85Q60CAUXTK 85 inç televizyon, evinizdeki eğlencenin merkezi olmaya aday.

  televizyon

  PHILIPS 50PUS8808/62 Televizyon

  Akıllı televizyon satın alacaklar için bir başka alternatif de büyük ilgi gören PHILIPS’in 50PUS8808/62 modeli olabilir. LED ekran (Light Emitting Diode – Işık Yayan Diyot) teknolojisi kullanılan bu televizyon, canlı ve gerçekçi kareler sunuyor. 50 inç büyüklüğündeki ekranında 4K UHD kalitesinde görüntü veren bu televizyon, PHILIPS’ın kendisine özgü Ambilight teknolojisiyle, bulunduğu mekânın duvarında adeta görsel bir şölen sunuyor. HDR10+ destekli PHILIPS 50PUS8808/62 model bu televizyon, dahili uydu alıcısı ve akıllı TV özellikleriyle geliyor.

  televizyon

  LG OLED77C34LA Televizyon

  Listeme aldığım son ürün, LG firmasının OLED77C34LA model televizyonu. Bu televizyon, Kodak şirketi tarafından geliştirilen Organik LED (Organic Light Emitting Diode – Organik Işık Yayan Diyot) görüntü teknolojisini kullanıyor. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) teknolojisiyle gelen, 77 inç ekrana sahip olan ve bu ekranda 4K UHD görüntüler sunan LG OLED77C34LA model televizyonda, dahili uydu alıcısı ile akıllı TV fonksiyonları mevcut.

  Tüm televizyon modelleri MediaMarkt’ta!

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim televizyon modelleri bu kadar. Tabii ki daha fazla seçenek raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm televizyon modelleri için sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Eğer konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Buzdolabı satın almadan önce bilmeniz gerekenler

  Kablosuz kulaklık alırken bu özellikleri arayın

  Kombi seçimi yaparken gözetmeniz gereken noktalar

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN