MediaTrend Yazarları

Aykut Altindag
Aykut Altindag

Aykut Altındağ – Maxi Haber Genel Yayın Yönetmeni 1968 Gelibolu doğumlu.

Tüm yazıları
Aytun Çelebi
Aytun Çelebi

80'lerde bir çocukken, Commodore, Atari ve Amiga sayesinde teknolojiye merak duymaya başladı. Bu merak, yaklaşık 15 yıldan uzun süredir yazılara dönüşerek sürüyor, büyüyor.

Tüm yazıları
Berk Iybar
Berk Iybar

Commodore ve Amiga trenine son anda yetişip cyberpunk akımın tohumlarının filizlendiği teknoloji evriminde tutkuyla yerimi arıyorum. O zamanın dergilerinin verdiği okuma alışkanlığı ve hevesle sektörde çalışmaya devam ediyorum. Uzun yıllar süren FHM dergisinin genel yayın yönetmenliği ve Voyager dergisinin yazı işleri müdürü pozisyonlarını yürüttüm. Şu an İngilizce Öğretmenliği yapmakta ve teknoloji yazarlığıma çeşitli mecralarda devam etmekteyim.

Tüm yazıları
Bulent Nevres
Bulent Nevres

Daha önce PCWeek , eWeek , Cisco, Ünite İletişim, İz İletişim' ve BThaber'de çeşitli görevlerde bulunan Bülent Nevres şu anda kendi haber sitesi olan ITWeek'i hazırlıyor. Bülent Nevres ayrıca, teknoloji alanında birçok şirkete içerik sağlıyor.

Tüm yazıları
Cem Kıvırcık
Cem Kıvırcık

Gazetecilik mesleğinde 35 yılı geride bırakan Cem Kıvırcık, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. PC Magazine, PCnet, Information Week gibi teknoloji yayınlarını yöneten Kıvırcık, 1997 yılında Türkiye'nin ilk internet dergisi olan .net'i piyasaya çıkartmıştır.

Tüm yazıları
Duygu Sayıner
Duygu Sayıner

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu, teknolojiye meraklı, oyun konsolları koleksiyoncusu, 15 yıldır ekonomi alanında kalem sallayan, 2012 yılının araştırma haberi ödülü sahibi hayvansever editör...

Tüm yazıları
Ecevit Bıktım
Ecevit Bıktım

Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

Tüm yazıları
Emin Çıtak
Emin Çıtak

Tüm yazıları
Ferhat Verdi
Ferhat Verdi

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Photoline, Newtech, İBB İstanbul Bülteni, SDN Magazin, iPad Mag, FotoTeknik, App Users gibi birçok süreli yayında yazı işleri müdürü olarak görev aldı. Log.com.tr, ShiftDelete.Net gibi teknoloji sitelerinde yazarlık yaptı. Çalışmalarına 2017'de kurduğu içerik ajansı Dijital Harf çatısı altında devam eden yazar, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin teknoloji dergisi Tech İstanbul ve İBB Yapım'ın genel yayın yönetmenidir.

Tüm yazıları
Funda Güleç Yalçın
Funda Güleç Yalçın

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak başladığı meslek hayatını, Dijital İletişim Danışmanı olarak sürdürüyor. Sistem Yöneticiliği, Ölçme Değerlendirme ve Veri Analizi konularında uzmanlığı bulunuyor. Teknoloji, Sosyal Medya , Bloglama ve Bilim Kurgu konularını ele aldığı fundalina.com adında bir blogu var. Kurumsal bloglar ve dergiler için köşe yazarlığı yapan Funda Güleç Yalçın, aynı zamanda “Küçük İşletmeler için Sosyal Medya” kitabının yazarı.

Tüm yazıları
İlker Karaş

KarıKoca Gaming ve Dijital Sporlar'ın kurucusudur. eSpor konusunda "Nasıl daha ileri gidilebilir?" sorusuna kafa yoran biridir. Habertürk Gazetesi'nde eSpor köşe yazarlığı, Karnaval.com'da yayınlanan eSpor podcasti Clutch or Kick'in de yapımcısıdır. Fifa oynamayı çok sever.

Tüm yazıları
Mehmet Ali Ertunç

Tüm yazıları
Melih Bayram Dede
Melih Bayram Dede

1970’te Kocaeli’de doğdum. Gazeteciliğe 1993’te başladım. 1995’te çalışmaya başladığım Yeni Şafak’ta 2000’den bu yana teknoloji editörü olarak görev yapıyorum. 2005-2012 arası yenisafak.com.tr’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptım. 2006-2011 arası TVNET’te TechnoLogic adlı programı hazırlayıp sundum. Teknoloji haberleri sitesi TechnoLogic.com.tr’nin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeniyim. melihbayramdede.com adresli kişisel blogumda da genelde teknoloji odaklı paylaşımlar yapıyorum. Şubat 2017'den bu yana, Media Markt Türkiye blogu MediaTrend'de yazıyorum. İnsan Yayınları’ndan 2004’te çıkan İnternet adlı bir kitabım var. Bilişim Medyası Derneği üyesiyim.

Tüm yazıları
Nurhan Demirel
Nurhan Demirel

15 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe iletişim danışmanı olarak hizmeti vermiş ve farklı platformlar için içerik üretmiştir. TRT 1’de yayınlanan kara mizah programı RADAR’ın, Kanal 1 Televizyonu’nda yayınlanan Bravoo isimli şaka programının senaryo yazarıdır. LOCARD Global Cyber Security Summit adıyla Türkiye’nin ilk global siber güvenlik konferansını düzenleyen Demirel, “İlişkisi yok” isimli kitabıyla, sosyal medyanın ilişkileri nasıl etkilediği konusunda araştırmalar yapmıştır. Çocuklar için alternatif teknoloji okulu PlayLab Türkiye’yi Levent Karadağ ile birlikte hayata geçiren Demirel, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve derneğin Genel Sekreteri olarak STK’ların çalışmalarına destek olmaktadır.

Tüm yazıları
Özgür Çetin
Özgür Çetin

Yaklaşık 18 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin Foto gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net , Al Jazeera Türkiye gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Tüm yazıları
Salih Ertuğrul
Salih Ertuğrul

Hacettepe üni. Fizik Mühendisliği mezunu, halen Sistem Yöneticiliği yapan yazar, bir bilgi işlem biriminde olması gereken donanım ve yazılımların yönetimi konusunda uzmanlığa sahip. IT Sektöründe yaklaşık 21 yıllık deneyim, aynı zamanda bilişim ve teknoloji danışmanlığı. Bilişim ve Teknoloji konularında günün gelişen haberlerini paylaştığı @salihertugrul Twitter profilinin sahibi. Yeni teknolojiler, Bilişim, Sosyal Medya konularında makaleler yazmakta.

Tüm yazıları
Savaş Önemli
Savaş Önemli

Yaklaşık altı yıldır görev yaptığı Digital Age dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yürütüyor. Dijital çağ ile birlikte değişen iş/kültür alışkanlıkları hakkında yazıyor ama plak toplamaktan ve analog fotoğraf çekmekten bir türlü vazgeçmiyor.

Tüm yazıları
Tolga Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni olan Tolga Küçükyılmaz, 7 senedir teknoloji basınında bilgilerini paylaşmaya devam ediyor.

Tüm yazıları