MediaTrend Yazarları

Aydoğan Aykanat
Aydoğan Aykanat

Üniversite yıllarından bu yana teknoloji merakını diğer teknoloji tutkunları ile paylaşan Aydoğan Aykanat, Ekim 2017'den beri Hardware Plus'ta editörlük görevini üstlenerek kendi birikimlerini paylaşıyor.

Tüm yazıları
Aykut Altindag
Aykut Altindag

Aykut Altındağ – Maxi Haber Genel Yayın Yönetmeni 1968 Gelibolu doğumlu.

Tüm yazıları
Aytun Çelebi
Aytun Çelebi

80'lerde bir çocukken, Commodore, Atari ve Amiga sayesinde teknolojiye merak duymaya başladı. Bu merak, 20 yıldan uzun süredir yazılara dönüşerek sürüyor, büyüyor.

Tüm yazıları
Avatar
Batuhan Dönertaş

Tüm yazıları
Berk Iybar
Berk Iybar

Commodore ve Amiga trenine son anda yetişip cyberpunk akımın tohumlarının filizlendiği teknoloji evriminde tutkuyla yerimi arıyorum. O zamanın dergilerinin verdiği okuma alışkanlığı ve hevesle sektörde çalışmaya devam ediyorum. Uzun yıllar süren FHM dergisinin genel yayın yönetmenliği ve Voyager dergisinin yazı işleri müdürü pozisyonlarını yürüttüm. Şu an İngilizce Öğretmenliği yapmakta ve teknoloji yazarlığıma çeşitli mecralarda devam etmekteyim.

Tüm yazıları
Bulent Nevres
Bulent Nevres

Daha önce PCWeek , eWeek , Cisco, Ünite İletişim, İz İletişim' ve BThaber'de çeşitli görevlerde bulunan Bülent Nevres şu anda kendi haber sitesi olan ITWeek'i hazırlıyor. Bülent Nevres ayrıca, teknoloji alanında birçok şirkete içerik sağlıyor.

Tüm yazıları
Cem Kıvırcık
Cem Kıvırcık

Gazetecilik mesleğinde 35 yılı geride bırakan Cem Kıvırcık, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. PC Magazine, PCnet, Information Week gibi teknoloji yayınlarını yöneten Kıvırcık, 1997 yılında Türkiye'nin ilk internet dergisi olan .net'i piyasaya çıkartmıştır.

Tüm yazıları
Ecevit Bıktım
Ecevit Bıktım

Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

Tüm yazıları
Avatar
Emin Çıtak

2010 yılından beri teknoloji basınında yer alan Emin, özellikle IoT ve Blockchain gibi yeni nesil teknolojilere hayli meraklı. Technopat Haber Müdürü olan yazar, boş zamanlarında kendini Tamriel topraklarına bırakmayı seviyor.

Tüm yazıları
Avatar
Emre Erkan

Tüm yazıları
Ferhat Verdi
Ferhat Verdi

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Photoline, Newtech, İBB İstanbul Bülteni, SDN Magazin, iPad Mag, FotoTeknik, App Users gibi birçok süreli yayında yazı işleri müdürü olarak görev aldı. Log.com.tr, ShiftDelete.Net gibi teknoloji sitelerinde yazarlık yaptı. Çalışmalarına 2017'de kurduğu içerik ajansı Dijital Harf çatısı altında devam eden yazar, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin teknoloji dergisi Tech İstanbul ve İBB Yapım'ın genel yayın yönetmenidir.

Tüm yazıları
Funda Güleç Yalçın
Funda Güleç Yalçın

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak başladığı meslek hayatını, Dijital İletişim Danışmanı olarak sürdürüyor. Sistem Yöneticiliği, Ölçme Değerlendirme ve Veri Analizi konularında uzmanlığı bulunuyor. Teknoloji, Sosyal Medya , Bloglama ve Bilim Kurgu konularını ele aldığı fundalina.com adında bir blogu var. Kurumsal bloglar ve dergiler için köşe yazarlığı yapan Funda Güleç Yalçın, aynı zamanda “Küçük İşletmeler için Sosyal Medya” kitabının yazarı.

Tüm yazıları
Furkan Karaca
Furkan Karaca

Tüm yazıları
İlker Karaş

KarıKoca Gaming ve Dijital Sporlar'ın kurucusudur. eSpor konusunda "Nasıl daha ileri gidilebilir?" sorusuna kafa yoran biridir. Habertürk Gazetesi'nde eSpor köşe yazarlığı, Karnaval.com'da yayınlanan eSpor podcasti Clutch or Kick'in de yapımcısıdır. Fifa oynamayı çok sever.

Tüm yazıları
Kerem Enginar
Kerem Enginar

HWP Yazı İşleri Müdürü. Özellikle mobil olmak üzere donanım, Blockchain ve farklı teknolojilere ilgi duyuyor.

Tüm yazıları
Melih Bayram Dede
Melih Bayram Dede

Gazeteciliğe 1993’te başladım. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptım, TV programları hazırlayıp sundum. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabım var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibiyim. Bilişim Medyası Derneği üyesiyim. Şubat 2017'den bu yana MediaTrend'de yazıyorum.

Tüm yazıları
Avatar
Nilay Kamu

Tüm yazıları
Nurhan Demirel
Nurhan Demirel

15 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe iletişim danışmanı olarak hizmeti vermiş ve farklı platformlar için içerik üretmiştir. TRT 1’de yayınlanan kara mizah programı RADAR’ın, Kanal 1 Televizyonu’nda yayınlanan Bravoo isimli şaka programının senaryo yazarıdır. LOCARD Global Cyber Security Summit adıyla Türkiye’nin ilk global siber güvenlik konferansını düzenleyen Demirel, “İlişkisi yok” isimli kitabıyla, sosyal medyanın ilişkileri nasıl etkilediği konusunda araştırmalar yapmıştır. Çocuklar için alternatif teknoloji okulu PlayLab Türkiye’yi Levent Karadağ ile birlikte hayata geçiren Demirel, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve derneğin Genel Sekreteri olarak STK’ların çalışmalarına destek olmaktadır.

Tüm yazıları
Özgür Çetin
Özgür Çetin

Yaklaşık 18 yıldır teknoloji üzerine yazılı ve videolu içerikler üreten Özgür Çetin, İstanbul Üniversitesi Fizik bölümü mezunudur. İnternet dünyasına 1999 yılında NTVMSNBC ile giriş yapan yazar 8 yıl boyunca sitenin arayüzünden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca PCWorld, PC Magazine, National Geographic Türkiye, Gezgin Foto gibi birçok dergide yazılar kaleme aldı, projeler üretti. Cnet Türkiye, ShiftDelete.Net , Al Jazeera Türkiye gibi internet sitelerinde çalıştı. Bir dönem Referans Gazetesi Teknoloji Editörlüğü de yapan Çetin, birçok televizyon kanalında teknoloji üzerine programlar da hazırladı. Evli ve bir kızı olan yazar, Bilişim Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Tüm yazıları
Avatar
Sabri Küstür

Teknoblog sitesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni Sabri Küstür'ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi onun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'ne girişinde de etkili olmuştur. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir.

Tüm yazıları
Salih Ertuğrul
Salih Ertuğrul

Bilişim sistemlerinde Sistem Yöneticiliği yapan yazar, Hacettepe üni. Fizik Mühendisliği mezunudur. Yazar, bir bilgi işlem biriminde olması gereken donanım ve yazılımların yönetimi konusunda uzmanlığa sahiptir. IT sektöründe yaklaşık 22 yıllık deneyimi ile aynı zamanda bilişim ve teknoloji konularında danışmanlık yapmaktadır. Günün gelişen teknoloji haberlerini paylaştığı @salihertugrul Twitter ve teknokafe Instagram hesaplarının sahibidir. Yeni teknolojiler, Bilim, İnovasyon vb. konularda makaleler yazmaktadır.

Tüm yazıları
Savaş Önemli
Savaş Önemli

Yaklaşık altı yıldır görev yaptığı Digital Age dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yürütüyor. Dijital çağ ile birlikte değişen iş/kültür alışkanlıkları hakkında yazıyor ama plak toplamaktan ve analog fotoğraf çekmekten bir türlü vazgeçmiyor.

Tüm yazıları
Volkan Manav
Volkan Manav

Beşiktaşlı... Teknoloji editörü, "hangi telefonu alayım" sorusunun temel muhatabı. Asil Dora'nın babası.

Tüm yazıları