Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetUydu Alıcısı Nedir? Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Uydu Alıcısı Nedir? Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

   

  Uydu Alıcısı, Uydudan yeryüzüne gönderilen mikrodalga formatındaki sinyallerin uydu çanağının ucundaki bağlantıdan alıcınıza ulaşması sonucu sinyallerin işlenmesi ile televizyon ekranında görüntüye çevirme işlemini sağlayan cihazlara verilen isimdir. Ayrıca IP TV olarak da tanımlayabileceğimiz çanaksız uydu alıcılar internet bağlantınızı kullanırlar ve size dünya genelinde yayın yapan binlerce kanalı izleme fırsatı sunarlar. Bütün bu cihazlar ile dünyanın en kaliteli dizi, film, müzik ve belgesel kanallarını rahatlıkla izlersiniz.

  Televizyon İçine Gömülü Bir Uydu Alıcınız Olabilir

  Günümüzde satın aldığınız son teknoloji televizyonların bir bölümünde televizyon içine gömülü bir uydu alıcısı bulunur. O yüzden yeni bir uydu alıcısı satın almadan önce televizyonunuzda bir uydu alıcısı olup olmadığını kontrol edin. İyi bir uydu alıcısı ile binlerce şifresiz kanal seyredebilirsiniz. Sadece Türkiye’den değil, dünyanın değişik ülkelerinin kanallarını da uydu alıcınız ile izleyebilirsiniz. Özellikle de HD bir cihaz ile tüm kanalları HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

  Uydu Alıcısı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • İlk yapmanız gereken bir uydu alıcısı satın almadan önce cihazdan neler beklediğinize doğru karar vermek olmalıdır. Cihazı almak için ayırdığınız bütçe ile hangi özelliklere sahip bir cihaz alabileceğinizi bilmeniz önemlidir.
  • Satın alacağınız cihazı üreten firmanın güvenilirliği çok önemlidir. Adı hiç duyulmamış Türkiye’de yeterince servis ağı bulunmayan firmaların ürünlerine pek rağbet etmeyin. Teknik servis desteği yaygın, internet üzerinde şikayeti az ve yorumları olumlu olan tanınmış markaları seçin. Özellikle de markanın yaşadığınız semtte veya yakın bir bölgede yetkili servisinin olması servise ulaşım sorunu yaşamanızı önler.

  Sürekli Yazılım Desteği Çok Önemli

  Eğer evinizdeki televizyonunuz yüksek çözünürlüğü destekleyen bir modelse uydu alıcınız da aynı çözünürlüğü desteklemesi gerekir. Yani cihazınızda bir HDMI çıkışı olmalıdır. Cihazın kullanımı rahat, fonksiyonel özellikleri fazla ve sürekli yazılım desteği olmalıdır. Bu destek yardımıyla cihaz kullanıldığı sürece güncel olarak yayınları izlersiniz.

  Uydu Alıcılarının Çeşitleri

  Uydu alıcılarının birçok çeşidi ardır. Düz ve mini cihazların dışında Android tabanlı ve Enigma2 tabanlı olan cihazlar satıştadır. En ekonomik ve ideal olanı düz ve mini cihazlardır. Fakat çok fazla özellik kullanmak isterseniz daha fazla fonksiyona sahip ürünleri satın alıp kullanmanız uygun olur.

  HD Uydu Alıcısı Satın Alacaklara Cihaz Önerileri :

  NEXT 2071 FHD
  https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_next-2071-fhd-uydu-al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-1211826.html

  GOLDMASTER Micro HD Platin
  https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_goldmaster-micro-hd-platin-uydu-al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-1163775.html

  HOMETECH HT 1050SE Full HD
  https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hometech-ht-1050se-full-hd-uydu-al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-1165705.html

  NEXT Kanky HD
  https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_next-kanky-hd-uydu-al%C4%B1c%C4%B1-1050580.html

  Özetle

  Satın almayı planladığınız uydu alıcısının kullanımı ne kadar kolay ve işlevselse o kadar rahat kullanırsınız. Çünkü hiç birimiz kullanımı zor olan bir cihazı kullanmak istemeyiz. Satın almak isteyebileceğiniz farklı marka ve modellerdeki uydu alıcılarını ekonomik fiyatlarla MediaMarkt mağazaları ve www.mediamarkt.com.tr adresinden satın alabilirsiniz. Satın aldığınız cihazları farklı sebepler nedeniyle iade etmek isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda iade işleminizi size en yakın MediaMarkt mağazasından veya web sitesindeki Kolay İade seçeneğinden yapabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN