Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraKodak Ektachrome filmi geri döndü

  Kodak Ektachrome filmi geri döndü

  Kimine göre uzun bir bekleyiş, bazıları içinse ‘ne gerek vardı’ denilen Kodak Ektachrome filminin yeniden satışa sunulacağı duyuruldu. İşte detaylar…

  Martin Scorsese ve Christopher Nolan gibi en sevdiğiniz –orta yaş ve üzeri- film yapımcılarından birçoğu, muhtemelen Kodak Ektachrome filmini hayatının en önemli yapımlarında kullandı. Kodak’ın analog fotoğrafçılar ve film yapımcıları için sunduğu Ektachrome filminin satışına geçtiğimiz yıllarda son verilmişti. Ancak bu karardan geri dönülüyor, şirket 1 Ekim’den itibaren E100, 135 / 36x kamera formatındaki Ektachrome 7294’ü satışa sunmaya başlıyor.

  2015’te son verilen Kodak Ektachrome’un büyük film şirketlerinin stoklarında canlı tutulduğu biliniyordu.

  Film renklerinde sanatsal olarak grenli bir etki yaratan Ektachrome için 2017’nin dördüncü çeyreğinde yeniden dönüş kararı alınmıştı, ancak bu gerçekleşmedi, gerekli kimyasallar ve malzemelerin tedariğinde sorun yaşandığı bildirildi.

  Eastman Kodak Company, nihayet sorunları çözdüğünü açıklayarak Ekim ayı itibarıyla söz konusu film satışlarına başlanacağı müjdesini verdi.

  “Heyecan duyuyoruz…”

  Eastman Kodak Company’nin Sinema ve Eğlence Bölümü başkanı Steve Bellamy, konuya ilişkin açı

  klamasında, “Spike Lee’nin İçerideki Adam ve Tony Scott’ın Domino gibi farklı ve benzersiz filmleri, Ektachrome olm

  adan gerçekleştirilemezdi. Ektachrome’u, onu bilenlere ve yeni nesil sinema sanatçılarına yeniden tanıtmadan dolayı büyük heyecan duyuyoruz.” Dedi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN