Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelKombi seçimi yaparken gözetmeniz gereken noktalar

  Kombi seçimi yaparken gözetmeniz gereken noktalar

  Kombi, ısınma ve sıcak su ihtiyacı için vazgeçilmez araçlardan biri. Bu nedenle evimiz için uygun kombiyi seçmek çok önemli. Hatalı bir seçim hem ısınma sorunları yaşamanıza hem de verimlilik kaybı ile enerji israfına yol açacaktır. Doğru kombiyi seçmek için gözetmeniz gereken anahtar noktalar var.

  Evinizin büyüklüğüne göre seçin

  Öncelikle evinizin metrekare bazında büyüklüğüne göre yeterli ısıtma gücüne sahip bir model seçmeniz gerekir. İhtiyaç duyduğunuzdan az güce sahip bir kombi seçmeniz ısınma sorunu yaşamanıza neden olacağı gibi, ihtiyacınızdan fazla güce sahip bir kombi de fazladan para harcamanız anlamına gelir.

  Kombi

  Yoğuşmalı kombi tercih edin

  Kombi modelleri farklı teknik yeteneklerde olabildiği gibi, temelde yoğuşmalı ve yoğuşmasız olmak üzere ikiye ayrılır. Yoğuşmalı kombiler enerji tasarrufu ve verimlilik avantajı sağlar. Doğalgazın yanması sonucu ortaya çıkan su buharını yoğuşturarak fazla enerji üreten yoğuşmalı kombileri tercih etmenizde fayda var.

  TSE ve CE belgesi arayın

  Bir başka önemli nokta da satın alacağınız üründe TSE ve CE belgesi olup olmadığıdır. Bu belgeler, ürünün güvenlik ve dayanıklılığını kanıtlar. CE işareti, ürünün güvenli olduğunu gösteren, Avrupa Birliği Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygunluk işaretidir. TSE belgesi ise, bir ürün güvenli olmasının yanı sıra performans ve kalite açısından da tüketiciye güvence verir.

  Kombi

  Garanti süresi kaç yıl?

  Satın alacağınız kombiye karar verirken, garanti süresine dikkat etmenizde yarar var. Ülkemizde ürünler için yasal garanti süresi iki yıldır. Firmalar daha fazla süreli garanti verebiliyor. Bu nedenle garanti süresi uzun olan ürünlere yönelmekte fayda var.

  Ek garanti varsa kaçırmayın

  Garanti süresinin uzun olması aynı zamanda üretici firmanın ürününe güvenini de gösteren bir faktördür. Üretici firmalar kombi montajı sırasında ek garanti paketleri teklif edebiliyor. Bunlardan almakta da yarar var. Çünkü garanti süresi bittikten sonra çıkabilecek bir arızanın maliyeti genellikle daha fazla olmakta.

  Kombi

  Yetkili servis noktası önemli

  Satış sonrası hizmetler konusunda kolayca destek alabilmeniz için, satın alacağınız kombi markasının yaşadığınız bölgede yetkili servisi olması önemlidir. Bu nedenle kombi satın alırken, yaygın servis ağı bulunan ve bölgenizde de yetkili servis noktası bulunan markalara yönelmeniz hayatınızı kolaylaştıracak ve ileride çıkabilecek olası sürprizlerde kolayca çözüm bulunmasını sağlayacaktır.

  Kombi modellerini inceleyin

  Satın almak istediğiniz kombi için MediaMarkt size zengin seçenekler sunuyor. Bu noktada öne çıkan iki modeli tavsiye edebilirim. Bunlar; BAYMAK Duotec Compact ve BAYMAK Lunatec. MediaMarkt’ın internet mağazasında satışa sunulan tüm kombi modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Fotoğraf makinesi satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

  Monitör Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  Çok fonksiyonlu yazıcı tavsiyeleri

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN