TCL MoveAudio S600: Kaliteli işitsel detaylar ve konfor  

0

TCL MoveAudio S600 konforlu kullanım ve iyi ses kalitesi ile birlikte pil performansıyla sizi yolda bırakmayan gerçek bir kablosuz kulaklık arayanlar için tasarlandı.

TCL MoveAudio S600, kulak içi formda tasarlanmış. Hem taşıma hem de şarj amaçlı kullanılabilen kutusu, yumuşak tasarım hatlarına sahip, parlak görüntüsüyle göz okşuyor. Hem kulaklıklar hem de taşıma ve şarj kutusu olarak minimal boyutlarda ve oldukça hafif.

Kulaklıklar, rahatsız etmeyecek ölçüde, ufak boyutlara sahip. Kendi adıma konuşmam gerekirse, şimdiye dek kulaklarıma en iyi uyum sağlayan birkaç üründen bir tanesinin MoveAudio S600 olduğunu söylemeliyim. Adeta kulağa yapışıyor ve sağlam tutuş hissi sunuyor. Aynı zamanda ses sızıntılarının da büyük ölçüde önüne geçilmiş oluyor.

TCL MoveAudio S600
Ürünün kutusunda, kulaklıklarda yer alanlar hariç olmak üzere farklı boyutlarda 4 çift silikon başlık daha yer alıyor. Anlayacağınız, size en uygun başlığı tercih etmeniz isteniyor. Böylece ürünü en iyi şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Kutu tasarımına biraz göz attığımızda, ön kısımda ufak bir led bildirim ışığı olduğunu görüyoruz. Bu, o anki şarj durumunu gösteriyor. Cihazın sağ yan tarafında, içe gömülü fiziksel bir tuş yer alıyor. Bu tuş, ilk eşleştirme için önemli. Birkaç saniye basılı tutarsanız, led bildirim ışığının yanıp sönmeye başladığını göreceksiniz. Bu, ürünün o an eşleşme modunda olduğunu gösteriyor ve Bluetooth 5.0 aracılığıyla birkaç saniye içinde akıllı mobil cihazınızla eşleştirebiliyorsunuz.

TCL MoveAudio S600

Kutunun alt kısmında ise, şarj için Type-C bağlantı noktası konumlandırılmış.

Ürünü daha iyi deneyimleyebilmek için, TCL’in ücretsiz TCL Connect uygulamasını indirmenizi öneriyoruz. Bu uygulama yardımıyla eşleştirme yapabilir, gürültü kontrolü gerçekleştirebilir ve kısayol dokunmatik işlevler gibi detaylara göz atabilirsiniz. Bu uygulama hem Android hem de iOS tarafında indirilebiliyor.

TCL MoveAudio S600

10mm dinamik hoparlörlere sahip

Ek olarak, her bir kulaklıkta 3 tane olmak üzere, toplamda 6 tane gürültü engelleme mikrofonuna sahip. Hibrit aktif gürültü engelleme teknolojisi, özellikle gürültülü ortamlarda daha berrak deneyimler elde edebilmeniz için konumlandırılmış.

Daha önceki pek çok kulaklık incelememizde olduğu gibi, bu ürünle de farklı türde müzikler dinledik ve farklı kullanım senaryoları gerçekleştirdik.

Ürün, kesinlikle müzik dinlemek için iyi bir seçim. Bass’lar ve tiz’ler yeterli düzeyde, her enstrümanı ayrı ayrı duyuyor, detayları birbirine karışmadan deneyimleyebiliyorsunuz. Heavy metalden tutun da Türk sanat müziğine kadar geniş bir yelpazede, onlarca şarkı dinledik ve memnun kaldık.

TCL MoveAudio S600

Kulaklık, oyun oynama ve video izleme tarafında da tatmin edici sonuçlar veriyor. Ses ve görüntü senkronu tarafında ciddi bir sorunla karşılaşmadık. Öte yandan, deneyimleriniz esnasında birileri size bir şeyler sormak isteyebilir. Bu gibi durumlarda da kulaklıkları çıkarmadan, kısa süre sağ kulaklığa dokunarak “şeffaf modu” aktifleştirebilirsiniz. Böylece kulaklıklar kulağınızda olsa bile etrafınızda olan biteni tekrar duyabilirsiniz.

Bizim önerimiz, çok gürültülü bir ortamda olmadığınız sürece aktif gürültü engelleme modunu açmamanız yönünde. Bu, pil tasarrufu tarafında da önemli bir detay. Yolda hafif koşu yapıyorsunuz diyelim ya da bisiklet sürdüğünüzü varsayalım. Bu gibi hareketli durumlarda kulaklıklarınız kulağınızdan kolay kolay düşmeyecektir, endişe etmenize gerek yok. Cihazın terlemeye ve darbelere karşı dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

TCL MoveAudio S600

Pil ve şarj performansı

Kulaklıkta 55mAh, taşıma ve şarj kutusunda ise 500mAh pil bulunuyor. Ürünü, beraberinde gelen Type-C kablosuyla şarj edebiliyorsunuz.

Kulaklıklar tamamen şarj olduktan sonra, yaklaşık 8 saat boyunca müzik dinleyebiliyorsunuz. Tabii bu esnada aktif gürültü engelleme özelliği kapalı. Eğer açarsanız, bu sefer tek şarj ile yaklaşık 6 saatlik deneyim mümkün oluyor.

İşin içine taşıma ve şarj kutusundaki pil ömrünü de kattığımızda, ANC kapalıyken toplam 32 saat civarı, ANC açıkken de yaklaşık 24 saatlik kullanım mümkün oluyor.

TCL ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın