Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürKOBİ'ler için en uygun kablosuz internet çözümleri nedir?

  KOBİ’ler için en uygun kablosuz internet çözümleri nedir?

  Günümüzde işletmelerin dijitalleşmesiyle birlikte, güçlü bir internet bağlantısı işletmelerin rekabet avantajını belirleyen faktörlerden biri haline geldi. Zyxel Networks, KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunduğu WiFi çözümleri ile dikkat çekiyor. Bu hafta Zyxel Networks Türkiye Ülke Müdürü Ömer Faruk Erünsal ile KOBİ’ler için en uygun kablosuz internet çözümlerini konuştuk!..

  Dijital çağın KOBİ’lerine öneriler 

  Günümüzün dijitalleşen dünyasında, güçlü bir ağ bağlantısına sahip olmak, özellikle KOBİ’ler için büyük bir gereklilik haline geldi. Zyxel, KOBİ’ler için sunduğu WiFi çözümleri ile yeni çağın gereksinimlerine uyum sağlamalarına yardımcı oluyor.  Yapılan araştırmalar, KOBİ’lerin yüzde 95,8’inin bilgisayar kullandığını ve yüzde 65,2’sinin bir web sayfasına sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, Türkiye’de, 2022 yılında internet kullanan bireylerin oranının yüzde 85’e ulaştığı bildiriliyor. Bu veriler, günümüzün hızla dijitalleşen dünyasında işletmeler için güçlü bir ağ altyapısının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

  Yapılan araştırmalara göre; internet hızının işletme tercihinde önemli bir faktör olduğunu ortaya koyuyor. Günümüzün dijital çağında, güçlü bir WiFi altyapısı, işletmeler arası rekabeti en çok etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

  KOBİ’ler için güçlü WiFi ağı neden önemli?

  KOBİ’ler için güçlü WiFi ağı, yüksek hız ve performansı işaret ediyor. Zyxel’in WiFi 6E çözümü, yüksek kapasite, minimum parazit ve daha yüksek hızlar için çok daha geniş bir 6GHz radyo spektrumu sunarak işletmelerin sorunsuz bir şekilde bağlantıda kalmalarında yardımcı oluyor.

  WiFi 6E ile işletmeler, daha fazla cihazı desteklerken daha hızlı veri aktarımı ve daha yüksek ağ performansına sahip oluyorlar. Özellikle, yoğun kullanım ve büyük dosya aktarımları gibi süreçlerde, WiFi 6E’nin avantajları oldukça kritik bir öneme sahip oluyor.

  Ağ dünyasında devrim niteliği taşıyan WiFi 7, 2,4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz olmak üzere üç farklı frekans bandını destekliyor. Bu yeni teknoloji, şimdiye kadarki en hızlı WiFi deneyimini vaat ediyor. WiFi 7, daha önce görülmemiş hızlara erişim sağlayarak işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt verirken, daha yüksek kapasite, daha düşük gecikme süresi ve daha geniş kapsama alanı sunuyor.

  Wi-Fi ağının güvenliği nasıl sağlanıyor?

  En yeni WPA3 standardını desteklemenin yanı sıra Zyxel, çalışanların, misafirlerin ve  ağların güvenliğini sağlamak için bir dizi kablosuz güvenlik özelliği sunuyor. Bunlar arasında, CDR , Güvenli WiFi , CNP , DPPSK ve gelişmiş kimlik doğrulama özellikleri bulunuyor.  Bu sayede, KOBİ’ler güvenilir ve sağlam bir ağa sahip olabiliyorlar.

  Bulut tabanlı yönetim hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Bulut tabanlı ağ yönetimi, KOBİ’ler için büyük bir avantaj sunuyor. Zyxel’in bu alandaki yenilikçi çözümü Nebula, işletmelerin WiFi ağlarını merkezi bir konumdan kolayca yönetmelerine olanak tanıyor. Ayrıca, Nebula ile işletme sahipleri ve IT yöneticileri, tüm ağ cihazlarını tek bir panelden kolayca izleyebiliyor, yapılandırabiliyor ve güncelleyebiliyorlar.

  Nebula, access pointler, güvenlik duvarları, switchler, 5G/LTE yönlendiricileri ve WiFi 6/6E AP’ler dahil olmak üzere 80’den fazla ağ cihazını desteklemek için güçlü ancak basit bir merkezi yönetim platformu kullanımı sunuyor. Dünyanın önde gelen ağ güvenliği sağlayıcılarından yararlanan Nebula, işletmelerin büyümelerine paralel olarak ağlarına kolayca yeni cihazlar eklemelerini mümkün kılıyor.

  İnternet hızı müşteri memnuniyetini nasıl etkiliyor?

  Dijital çağda, işletmeler için rekabet gücü ve müşteri memnuniyeti, güçlü bir internet bağlantısından geçiyor.  KOBİ’ler, artık işlerini sadece fiziksel dünyada değil, aynı zamanda dijital dünyada da başarılı kılmak zorundalar. Zyxel olarak, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını anlıyor ve onlara güçlü ve güvenilir Wi-Fi çözümleri sunarak işlerini büyütmelerine yardımcı oluyoruz. Zyxel olarak, Türkiye’deki KOBİ’lerin geleceğini desteklemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN