Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerMobilÖğrenciler için en uygun vergisiz akıllı telefonlar!

  Öğrenciler için en uygun vergisiz akıllı telefonlar!

  Son yıllarda Türkiye’de yükselen döviz kuru ve enflasyon, teknolojik ürünlerin satın alınmasını zorlaştırırken, gençler de bu durumdan önemli ölçüde etkileniyor. Ancak devlet, uzun süren kabine toplantılarının ardından gençlere destek olmak adına vergisiz akıllı telefon ve bilgisayar sağlama kararı aldı. Bu kararın uygulanabilmesi için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartları sağlayan gençler, vergisiz olarak edinebilecekleri akıllı telefon modellerini araştırmaya başladılar. Biz de bu içeriğimizde, öğrenciler için vergisiz Android akıllı telefon modellerini sizinle paylaşıyoruz.

  Öğrenciler için vergi indirimi ile alınabilecek Android akıllı telefon modelleri

  Vergisiz akıllı telefon modellerine geçmeden önce bu kampanyadan yararlanabilmek için gereken şartlardan bahsetmek gerekiyor. Öncelikle ilk koşul tabii de kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması. İkinci şart ise başvuran kişinin açık öğretim programları hariç bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı bir öğrenci olması.
  Vergisiz Android telefon modelleri
  Üçüncü koşul ise oldukça önemli. Bu şart, kişinin, cihaz satın alma tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olması. Akabinde vergi indirimi ile satın almak istenen teknolojik ürünün fiyatının 9 bin 500 TL’den az olması ve cihazın ikinci el olmaması da şartlar arasında yer alıyor. Öğrenciye vergisiz akıllı telefon kampanyası için koşullar şu şekilde;
  • Başvuran kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.
  • Başvuran kişinin açık öğretim programları hariç bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı öğrenci olması.
  • Başvuran kişinin, Cihaz Satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması.
  • Teknolojik cihaz desteği başvurusunda bulunulan bilgisayar cihazları ile mobil telefon cihazlarının vergiler dahil nihai satış bedelinin 9.500 Türk Lirasından az olması.
  • Satın alınan teknolojik cihazın ikinci el olmaması.
  • Satın alınan teknolojik cihaza ilişkin elektronik fatura düzenlenmiş olması.
  • Satın alınan teknolojik cihaz için bildirilen IBAN numarasının başvuran kişiye ait olması.
  • Satın alınan mobil telefon cihazı için kullanılacak telefon hattının başvuran kişiye ait olması.
  O halde sözü çok uzatmadan öğrenciler için vergisiz Android akıllı telefon modellerine geçelim. Bunun için sıradaki sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN