Instagram DM’ye sesli mesaj özelliği geldi

0

Instagram’ın popüler DM yani sohbet bölümüne sesli mesaj özelliği geldi. İşte ayrıntılar…

Popüler sosyal medya ağı Instagram, kullanıcılarına son derece eğlenceli ve efektif bir özellik daha sundu. Özellikle arkadaş gruplarının son yıllardaki favori paylaşım alanları arasında dahil olan Instagram Direct Message (DM) bölümünde artık sesli mesaj da gönderilebiliyor.

Yayınlanan en son Instagram güncellemesi ile gelen özellik, ses dosyası biçiminde gönderilere olanak tanıyor. DM bölümünde alt kısımda konumlandırılan bir ikona basılı tutulması şeklinde sesin kaydedilme işlemi sağlanıyor, ikon bırakıldığında sesli mesaj gönderiliyor. Sesli mesaj, ilgi çekici ve biraz da özgün bir tasarımla DM’de görülüyor ve sohbetteki diğer kullanıcılar tarafından kolaylıkla dinleyebiliyor.
Bu arada ses kalitesinin oldukça iyi olduğu yorumları da kamuoyunda yer bulmaya başladı.

İlk gününün genelde eğlenceli sesli kayıtlarla geçirildiği görülen DM’ye gelen sesli mesaj özelliğinin genel itibarıyla efektif kullanım şekilleri sunabileceği düşünülüyor. Instagram, WhatsApp’ın sesli mesajına rakip olabilir mi bunu zaman gösterecek…

Sürpriz oldu

WhatsApp’ta da yer alan sesli mesaj özelliğinin Instagram’a gelmesi çoğu kesim için sürpriz oldu, bununla birlikte Instagram tarafında benimsenmesinin zor olması beklenmiyor. Çünkü birçok platformda halihazırda kullanılan bir özellik.

Instagram, son dönemde DM tarafına birçok yenilik kazandırıyor.
Bu bağlamda platformun sadece paylaşım konusunu ele almadığı, iletişim açısından da değerli bir yapı sunma eğilimi sergilediği dikkatlerden kaçmıyor.

Cevap bırakın