Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetAkıllı telefon kiralama hizmeti nedir?

  Akıllı telefon kiralama hizmeti nedir?

  Her zaman güncel teknolojiler içeren cihaz kullanabilmek isteyenler için, akıllı telefon kiralama hizmeti öne çıkıyor. Peki süreç nasıl işliyor. Detaylar bu yazıda.

  Teknoloji sürekli gelişiyor. Buna karşın her daim güncel teknolojiler içeren bir akıllı telefon kullanmak için harcama yapmak zorundasınız. Akıllı telefon satın almanın yanında kiralama bir alternatif olarak çıkıyor son dönemde. Akıllı telefon kiralama hizmeti ile ihtiyaç duyduğunuz en yeni cep telefonlarını kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Hem de uygun ve esnek ödeme yöntemleriyle.

  24 aya kadar taksit imkânı

  İstediğiniz akıllı telefonu kredi kartınızla 12 taksitle ya da anlaşmalı banka finansmanı ile 12 veya 24 aylık taksitlerle kiralama fırsatı var. En cazip yönü ise kiralanan akıllı telefonların sıfır ve üretici garantisinde cihazlar olması. Kiraladığınız ürünün kutusu ilk kez kiralama sırasında açılıyor. Bu da akıllı telefon kiralama sistemini cazip hale getiren etkenlerden.

  Akıllı telefon kiralama

  Kiralama hizmeti verilen mağazalar

  MediaMarkt İstanbul’da Pendorya AVM, Viaport AVM, Metrogarden AVM, Forum İstanbul AVM ve Özdilek Park AVM, İzmir’de Hilltown Karşıyaka AVM, Ankara’da Optimum AVM ve Forum AVM, Bursa’da Carrefoursa Bursa AVM, Adana’da M1 AVM ve Optimum AVM, Mersin’de Forum AVM ve Kayseri’de Forum AVM mağazalarında akıllı telefon kiralama hizmeti sunuyor.

  Hasara karşı maksimum koruma

  Kiralanan telefonların güvenliği için önlem alınıyor. Kiralanan cihaza ekran koruma uygulaması yapılıyor ve cihaz için koruyucu kılıf veriliyor. Kiralama süresi boyunca yıpranmış olan ekran korumaları, MediaMarkt mağazalarında ücretsiz değiştiriliyor. Kiraladığınız cihazla ilgili tüm konular hakkında Smart Kirala Asistan Hizmeti destek veriyor. Oluşabilecek garanti içi veya dışı arıza veya hasarlarda tüm servis süreç Smart Kirala şirketi tarafından takip ediliyor.

  Akıllı telefon kiralama

  İkame cihaz garantisi

  Kiralama süresi boyunca cihaz bedelinin toplamda yüzde 70’ine kadar oluşabilecek hasarlar ve üretici garantisi dışında kalan onarımlar hizmet paketi kapsamı içinde. Örneğin 30.000 TL’lik bir cihaz için kiralama süresi boyunca toplam 21.000 TL’ye kadar oluşacak garanti dışı hasarlar bedelsiz gideriliyor ve ek bir ücret talep edilmiyor. Garanti içi veya dışı arızalarda cihazınızın onarım süresince kullanabilmeniz için cihazınızın işletim sistemine eşdeğer bir ikame cihaz size ulaştırılıyor.

  Beğendiysen satın al

  Kiralama süreci sonunda kullandığınız cihazı dilerseniz satın alabiliyorsunuz. Akıllı Telefon Kiralama hizmetinden yararlanan müşterilere kiralamanın 12. ayında üç seçenek sunuluyor. İlk seçenek kiralanan cihazla aynı marka aynı model yenilenmiş telefon alma fırsatı olurken diğer seçenek kiralama sonunda ürünlerini sözleşmeye uygun olarak teslim eden müşterilere güncel bedel üzerinden nakit olarak teslimat bonusu verilmesi. Üçüncü seçenek olarak ise teslimat bonusunun, bir üst model kiralanacak akıllı telefona geçişlerde indirim olarak kullanma fırsatı sunuluyor.

  Akıllı telefon kiralama

  Sertifikalı yenilenmiş cihaz

  Yenilenmiş cihaz, tüm fonksiyonları test edilmiş ve tamamen çalışır durumda olan, yenileme merkezi tarafından sertifikalandırılmış ve 12 ay garanti süresi tanımlanmış ürünler. Eğer teslimat bonusundan nakit olarak faydalanmak istemezseniz, kiralamış olduğunuz cihaz ile aynı marka ve modeldeki yenilenmiş ürünü, sözleşme başında size taahhüt edilen tutarda alabilmeniz için tarafınıza indirim kuponu veriliyor. Eğer farklı marka ve model yenilenmiş cihaz almak isterseniz tanımlanan indirim kuponunu bu işlem için de kullanabiliyorsunuz.

  Hediye çeki fırsatı

  MediaMarkt müşteriler mağazalarda sunulan geri alım hizmetiyle elde ettikleri hediye çeki tutarlarını çok yakında kiralama hizmetinde indirim olarak kullanabilecek. Ayrıca kiralanan ürünün yanında sunulan ömür boyu ekran koruma ve kılıfa ek olarak, powerbank ve şarj adaptörü gibi ürünlerin ekleneceği ürün paketleri de Akıllı Telefon Kiralama hizmeti kapsamına dahil edilecek. Tüketiciler MediaMarkt’tan halihazırda bulunan kredi kartlarıyla 6-12 taksitle ödeme yapabiliyor. Akıllı telefon kiralamalarında ödeme konusunda esnekliği daha da artıran MediaMarkt, yakın zamanda Smart Kirala ödeme yöntemini de müşterilerine sunmaya başladı.

  Akıllı telefon

  Kartı limitine karşı avantaj

  Smart Kirala yöntemiyle kiralama yapmak isteyen ve Findeks puan kriterini karşılayan MediaMarkt müşterileri, 6 veya 12 aylık taksit seçenekleriyle kredi kartı limitinin tamamını kullanmadan aylık sabit tutarda ödeme yapabiliyor. MediaMarkt’ın Akıllı Telefon Kiralama hizmetinin başladığı 2023 yılının mart ayından bugüne 700 adetten fazla akıllı telefon kiralanmış. En çok akıllı telefonun kiralandığı il ise Kayseri olmuş. Kayseri’yi Mersin ve Adana takip ediyor. Eğer konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  X (Twitter) üzerinde beni takip edin: https://x.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Enerji verimliliği için alabileceğiniz basit önlemler

  Klima satın almadan önce bilmeniz gerekenler

  Bilgisayarınızı Hızlandırmanın Püf Noktaları

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN