Google Yerel Rehberler nedir ve nasıl kullanılır?

0

Google Yerel Rehberler, Google Haritalar üzerinde kullanıcıların deneyimlerini paylaştığı bir platform. Hem mobil hem de web üzerinden Google Haritalar’a erişerek kullanabileceğiniz bu platform, katkıları oranında kullanıcılara rütbeler vererek oyunu daha keyifli hale getiriyor.

Bilgilerin doğruluğunun kontrolü sizin elinizde

Yerel Rehberler, Google Haritalar’da bulunan lokasyonlara yani yer veya mekânlara yorum yazarak, fotoğraf ekleyerek, diğer kullanıcılardan gelen soruları cevaplayarak, keşfettikleri yeni yerleri ekleyerek, mevcut yerleri eğer hata varsa düzenleyerek katkı sağlayabiliyor.

Deneyimlerini paylaşan milyonlarca kullanıcı

Google Haritalar’daki milyarlarca yerin bilgisini kontrol eden, doğruluğu için gönüllü olarak çalışan Yerel Rehberler, milyarlarca insana gitmeyi planladıkları yerler hakkında en doğru bilgiyi vermeyi, dolayısıyla gönüllü birer rehber olmayı amaçlıyor.

Yerel Rehberler

Bulunduğunuz kenti seçerek göreve başlayın

Google Yerel Rehberler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Yerel Rehberler, bulundukları şehri seçerek öncelikle o kentin bilgilerine öncelik verebiliyor. Ancak katkıda bulunmak için dünyanın herhangi bir yeriyle ilgili deneyimlerini paylaşmaları da her zaman mümkün tabii ki.

Yerel Rehberler

Türkiye dahil 40’tan fazla ülke katkı veriyor

Eğlenceli bir deneyim paylaşım platformu olan Yerel Rehberler, sadece Google Haritalar’ın hizmete sunulduğu yerlerde geçerli. Google Haritalar şu anda Türkiye dahil 40’tan fazla ülkede ve dilde mevcut.

Yerel Rehberler

Katkılarınız oranında toplulukta rütbeniz artıyor

Topluluğa mensup olarak Yerel Rehberler, sağladıkları katkılar oranında puan kazanıyor ve farklı derecelerde rozetler almaya hak kazanıyor. Bu nedenle gittiğiniz her yerle ilgili deneyimlerinizi paylaşmanız sizi toplulukta öne çıkaracaktır.

Yerel Rehberler

Hemen giriş yaparak profilinizi oluşturun

Yerel Rehberler topluluğuna katılmak içinse buradan Google’ın Yerel Rehberler Ağı sayfasını ziyaret ederek, Google hesabınızla oturum açabilirsiniz. Burada profilinizi oluşturup, hakkınızdaki bilgileri girerek benzersiz kullanıcı adı alabilirsiniz. Benim profilime ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yerel Rehberler

Yerel Rehberler yüz yüze de buluşuyor

Bu bölümde seyahat, fotoğrafçılık, yiyecek ve içecek, yerel hikâyeler, buluşmalar altında farklı başlıklar olduğunu göreceksiniz. Burası canlı bir topluluğun buluşma yeri adeta. Yerel Rehberler’in yüz yüze buluştuğu etkinlikler de düzenleniyor.

Yerel Rehberler

Merak ettiğiniz her şey Yerel Rehberler Ağı’nda

Üye olduktan sonra Yerel Rehberler Ağı sayfasının, merak ettikleriniz tüm sorulara cevap verecek kadar detaylı olduğunu göreceksiniz. Duyurular, Buluşmalar, Yerel Hikâyeler, Fikir Alışverişi, Yardım Masası, ‘Nasıl Yapılır’ ipuçları gibi pek çok başlıkta aradığınız her şey mevcut.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda “Google Yerel Rehberler nedir ve nasıl kullanılır?” sorularına cevap vermeye çalıştım. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünü artırmanın yolları

En popüler sporcu kulaklığı önerileri

E-Postada güvenli alternatif: ProtonMail

Cevap bırakın