Sinema keyfinizi katlayacak ‘soundbar’ önerileri

0

Çoğu zaman televizyonlarımızın ses sistemi bizim için yeterli olmayabilir. Daha güçlü ve daha kaliteli ses verebilecek teknolojilere ihtiyaç duyarız. ‘Soundbar’ adı verilen ses sistemleri, televizyonumuzla birlikle kullanıldığında, sinema kalitesine yakın ses teknolojisi evimize gelir. Bu yazıda size MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim sinema keyfinizi katlayacak ‘soundbar’ seçenekleri öneriyorum.

soundbar

LG SK10Y Dolby Atmos 550W MERIDIAN

MediaMarkt internet mağazasında ilk gözüme çarpan ‘soundbar, MERIDIAN Audio teknolojisi ile Dolby Atmos yüksek çözünürlüklü ses teknolojisini buluşturan ve 550W ses çıkış gücüne sahip olan LG şirketinin bu ürünü. LG SK10Y 5.1.2 model soundbar, Atmos ses teknolojisiyle geliştirildiği için oldukça iyi ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Üç adet sesi öne, iki adet yana, iki adet de üste veren hoparlöre sahip olan ürün, istenildiğinde kablosuz hoparlörler kullanılarak 7.1.2 kanal ve 690W’a kadar da genişletilebiliyor. Hi-Res sertifikalı ‘soundbar’ 192kHz/24 bit kalitesine kadar kayıpsız stereo ses çalabiliyor. LG’nin bu ‘soundbar’ı uzaktan kumandası ile birlikte geliyor ve televizyonunuzun uzaktan kumandasıyla da kontrol edilebiliyor. Ayrıca Google Assistant destekli LG ThinQ akıllı hoparlör kullanıldığında sesli komut vererek de yönetilebiliyor.

Soundbar

JBL BAR31BLKEP BAR 3.1 4K Ultra HD Soundbar ve Wireless Subwoofer

Evinizdeki ses deneyimini iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir başka seçenek ise, JBL’in bu ürünü. 3.1 4K Ultra HD soundbar ve kablosuz wubwoofer höparlörden oluşan bu set, hem müzik dinleme hem de film izleme kalitenizi üst seviyeye çıkaracak düzeyde. Dengeli ses ve derin bas sağlayan, Dolby Digital ses teknolojisini destekleyen ürün, aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm ses kaynaklarıyla birlikte kullanılabilir. TV, akıllı telefon, tablet veya başka müzik çalarlarınıza HDMI, AUX ve USB gibi çoklu bağlantı yuvaları ya da kablosuz bluetooth teknolojisiyle bağlanıyor. 300W ses çıkış gücüne sahip olan JBL ‘soundbar’ özel olarak tasarlanmış uzaktan kumandasıyla birlikte geliyor. Aynı zamanda televizyonunuzun uzaktan kumandasıyla da birlikte çalışabiliyor.

Soundbar

SONY HT-RT4 5.1 Kanal 600W Gerçek Surround Bluetooth/NFC Soundbar

SONY’nin HT-RT4 model 5.1 kanal ve 600W ses çıkış gücüne sahip olan bu ürünü de önerilerim arasına giren iyi seçeneklerden. 5.1 kanal gerçek ‘surround’ ses veren bu ürün, arka hoparlörler, harici ‘subwoofer’ ve 3 kanallı ‘soundbar’la bir araya gelerek gerçekçi sinematik ‘surround’ ses deneyimi sağlıyor. Sizi her yönden kuşatan yüksek kaliteli ‘surround’ ses deneyimi sayesinde, evinizde sinema keyfini yaşamak bu ürünle gerçek oluyor. Kablo ile tüm ses kaynaklarına bağlayabileceğiniz ürün, bluetooth ve NFC teknolojisi desteğiyle de kablosuz olarak diğer ses kaynaklarınızla eşleşiyor. Örneğin akıllı telefonunuzu hoparlöre dokundurduğunuzda NFC teknolojisi sayesinde eşleştirme gerçekleşiyor ve ‘bluetooth’ bağlantısı anında kuruluyor. SONY soundbar, satın aldıktan sonra kolayca hazır hale getirilebiliyor. Tek yapmanız gereken onu kutudan çıkarmak ve renk kodlu bağlantılarla hoparlörlerinizi bağlamak.

Soundbar

SAMSUNG HW-N550/TK 3.1 Kanal 340W Bluetooth Soundbar

MediaMarkt internet mağazasından sizi için seçtiğin son ürün, SAMSUNG’un HW-N550/TK model 3.1 kanal ve 340W ses çıkış gücüne sahip ‘bluetooth’ bağlantı destekli ‘soundbar’ı. Ürün 3.1 hoparlör içeriyor. Ek olarak, ayrıca satışa sunulan arka hoparlör seti ilave edilebiliyor. Ürün, televizyonunuzla kablosuz olarak ‘bluetooth’ üzerinden kolayca bağlantı kuruyor. Televizyonunuzu yanı sıra akıllı telefon veya tablet gibi diğer ses kaynaklarına bağlantı için de ‘bluetooth’ devreye giriyor. Ürün, SAMSUNG televizyonların uzaktan kumandasıyla yönetilebiliyor, ayrıca bir uzaktan kumandaya ihtiyaç duymuyor. Android işletim sistemli akıllı telefon veya tabletinize Samsung Audio Remote uygulaması yükleyerek de ‘soundbar’ı kontrol etmek mümkün.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size sinema keyfinizi katlayacak ‘soundbar’ seçenekleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm ‘soundbar’ seçeneklerini buradan görebilirsiniz.Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Android platformundaki en popüler podcast uygulamaları

11.11 Singles Day için özel: Yalnızlığınızı bitirecek uygulamalar

En popüler verimlilik uygulamaları

Cevap bırakın