En popüler verimlilik uygulamaları

0

Teknolojiden yararlanırken zamanı ve teknolojinin bize sunduğu araçları verimli kullanmak gerekiyor. Bu yazıda Android işletim sistemli akıllı cihaz kullananlar için en popüler ücretsiz verimlilik uygulamaları öneriyorum. Gelin şimdi Google Play Store’da yer alan verimlilik uygulamaları arasından sizin için seçtiklerime birlikte göz atalım.

verimlilik

Forest: Stay focused

Akıllı telefonlar her ne kadar vazgeçilmez bir araç olsa da, hemen hepimiz ona gereğinden fazla zaman ayırdığımızda hemfikir. Bu noktadan hareketle, zamanı verimli kullanmak için bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Uygulama, belli zaman aralıklarla telefonunuzdan uzak durmayı ve işlerinize ya da sevdiklerinize odaklanmanızı, zaman ayırmanızı kolaylaştırıyor. Bunu telefonunuzdan uzak kaldığınız zamanlarda ağaç yetiştirmenizi sağlayan minik bir oyunla yapması uygulamayı daha eğlenceli kılıyor. Denemeye değer.

  • Forest: Stay focused uygulamasını buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

verimlilik

istanbulkart

istanbulkart mobil, İstanbul’da yaşayanların verimliğini artıracak olan bir uygulama. Büyükşehir Belediyesi şirketi BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. tarafından geliştirilen uygulamayla istanbulkart’ınıza para yükleme, bakiye görüntüleme ve hesap hareketlerini izleme ile birçok işlemi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde akıllı telefonunuzdan yapabilirsiniz. NFC destekli telefonlarınızda istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak anlık bakiye görüntüleyebilir, anlaşmalı banka kartı bilgileriniz ile istanbulkart’ınıza seçeceğiniz miktarda dolum talimatı oluşturabilirsiniz.

  • istanbulkart uygulamasını buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

verimlilik

Microsoft OneNote

Daha önceki yazılarımda Google’ın Keep adlı uygulamasından söz etmiştim. Özellikleri itibariyle tam olarak karşılık gelmese de Keep’e Microsoft cephesinde alternatif olarak önereceğim uygulama OneNote. Notlarınızı akıllı telefon, tablet, bilgisayar ya da akıllı saatinizden yönetebileceğiniz uygulamayla yapılacak işler listelerinizi, ders ve toplantı notlarınızı, tatil planlarınızı düzenleyebiliriniz. Not alırken klavyeyi kullanabileceğiniz gibi el yazısını da kullanmanız mümkün. Ayrıca fatura gibi çeşitli belgelerinizi de fotoğrafını çekerek OneNote ile arşivleyebilirsiniz.

  • Microsoft OneNote uygulamasını buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

verimlilik

Adobe Scan: PDF Tarayıcı (OCR)

Günümüzde en önemli sorunlardan biri faturalar, notlar, belgeler, fotoğraflar, kartvizitler ve beyaz tahtalardaki notları sağlıklı bir şekilde arşivlemek. Bu amaçla kullanılan farklı uygulamalar var. Ancak ben Adone Scan önereceğim. Adobe Scan ücretsiz bir PDF tarayıcı uygulaması. Metinleri otomatik olarak tanıyan (OCR) desteği de sunan uygulama, notlarınızı Adobe Document Cloud’a kaydetmenizi ve saklamanızı sağlıyor. Belgelerinizi gerektiğinde kullanmak üzere PDF ya da ofis dokümanlarına dönüştürebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda kelime araması yaparak dilediğiniz belgenize kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Adobe Scan: PDF Tarayıcı uygulamasını buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

verimlilik

BTK Hız Testi

Verimliliğinize katkıda bulunabilecek son uygulama önerim ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından geliştirilen internet Hız Testi uygulaması. Bugün hızlı internet erişimine sahip olmanın verimliliğimizle doğrudan ilgili olduğunu düşünürsek, uygulamanın önemi daha iyi anlaşılabilir. BTK Hız Testi adlı bu uygulama, servis sağlayıcınızın sunduğu internet hizmetine ait anlık gecikme süresi, veri yükleme ve veri indirme hız değerlerini sağlıklı bir şekilde ölçüyor ve aldığınız hizmetin kalitesi hakkında fikir sahibi olmanızı sağlıyor.

  • BTK Hız Testi uygulamasını buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size Android platformundaki en popüler verimlilik uygulamaları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. Google Play Store’da yer alan daha fazla verimlilik uygulaması için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Kablosuz kulaklık ile özgürlüğün keyfini yaşayın

Öğrenciler için ideal tablet bilgisayar önerileri

Bilgisayarınıza sürat getirecek SSD önerileri

Cevap bırakın