Kablosuz kulaklık ile özgürlüğün keyfini yaşayın

0

Akıllı telefonlarımızla birlikte verilen kulaklıklar ses kalitesi olarak genellikle bizi tatmin etmekten uzaktır. En önemli eksileri ise, kablolu olan bu kulaklıkların hareket özgürlüğümüzü kısıtlamasıdır. Özellikle hareket halindeyken, kulaklığımızın kablolu olması rahatsız edici olabilir. Kablolardan kurtulmak ve daha özgür hareket etmek için kablosuz kulaklık kullanmanız gerekir.

Kulaküstü, kafaüstü ya da boyun askılı modeller var

Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim kablosuz kulaklık seçenekleri öneriyorum. Kablosuz kulaklıklar farklı modellerde karşımıza çıkabiliyor. Kulaküstü, kafaüstü ya da boyun askılı kablosuz kulaklık modelleri var. Bu yazıda, bu türlerin ayrımına girmeden seçim yapmaya çalıştım. Gelin şimdi satın alabileceğiniz kablosuz kulaklık seçeneklerine yakından bakalım.

Kablosuz kulaklık

JABRA Elite Sport Kablosuz Kulaklık

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ilk kablosuz kulaklık Jabra’nın Elite Sport modeli. Hem müzik dinlemek hem de telefon görüşmelerinizi yapmak için kullanabileceğiniz üst seviye bir ürün olan Jabra Elite Sport, dört mikrofonlu teknolojisi ile arama kalitesini iyileştiriyor. Ürünün her iki kulaklığında da birer mikrofon mevcut. Dış sesleri alan mikrofonlar ortamdaki arka plan gürültüsünü filtreliyor ve karşı tarafa sadece sizin sesinizin ulaşmasını sağlıyor. Kulaklığınızı çevrenizdeki sesleri size iletmeyecek şekilde kullanabileceğiniz gibi, çevrenizde olan bitenin farkında olmak istediğinizde tek düğmeye basarak bunu da gerçekleştirebilirsiniz. Üründe kullanılan Hear Through teknolojisi, çevrenizdeki sesleri filtreleyip sadece gerekli olanları kulaklığa iletiyor. Jabra Sport Pulse teknoloji sayesinde üründe bulunan tümleşik nabız ölçme teknolojisi, nabzınızı kulağınızın içinden klinik doğruluk oranında ölçüyor ve kondisyonunuzu takip etmenizi kolaylaştırıyor. Jabra Elite Sport, tek şarjla 4,5 saat kullanım ömrü sunuyor. Taşınabilir şarj cihazı sayesinde bu süre 13,5 saate çıkıyor.

kablosuz kulaklık

JBL T110BT Kablosuz Kulaklık

İkinci önerim ise JBL T110BT kablosuz kulaklık. JBL Pure Bass Ses özelliğine sahip olan ürün günlük kullanımınız için ideal bir çözüm sunuyor. Şehrin kalabalığında yolculuk yaparken, sizi dış seslerden izole eden ve keyifli bir müzik deneyimi sunan ürün, telefon görüşmelerinizi de üzerinde bulunan dahili mikrofonu sayesinde sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyor. Tek şarjla 6 saatlik pil ömrü sunan ürün, 2 saatte hızla şarj edilebiliyor. Farklı zevklere hitap etmek için 6 farklı renk seçeneği bulunan JBL T110BT kablosuz kulaklık, üzerindeki üç tuşla kontrol edilebiliyor. Boyun bandı bulunan ürünün kullanımı sırasında kablo karmaşası yaşanmaması için mıknatıslı bir tasarım geliştirilmiş. Bu sayede kabloların karışması ve sizi rahatsız etmesi önlenmiş oluyor.

Kablosuz kulaklık

SENNHEISER MOMENTUM FREE Kablosuz Kulaklık

Sizin için MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim üçüncü ürün ise Sennheiser firmasının MOMENTUM Free modeli. Yüksek kalitede ses deneyimi sunan ürün, tek şarjla 6 saat kullanılabiliyor. Bu şık üründe, Bluetooth 4.2, AAC kodlama desteği ve Qualcomm apt-X desteği mevcut. Sennheiser MOMENTUM Free, entegre mikrofonu sayesinde müzik dinlemenin yanı sıra telefon görüşmeleri için de kullanılabiliyor. Şirketin bugüne karar ürettiği en kompakt bluetooth kulaklık olan ürün, oldukça şık bir tasarıma sahip ve ve lüks deri taşıma kılıfıyla geliyor. Üründe kulak kapsüllerinin arkasının mıknatıslı olarak tasarlanmış olması, kullanımda olmadığında kapsülleri birleştirerek rahatlıkla taşımanızı sağlıyor. Sennheiser MOMENTUM Free, kumandasında bulunan üç tuşla hareket halinde kolayca yönetebilebiliyor.

kablosuz kulaklık

SONY WF 1000X Kablosuz Kulaklık

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim son kablosuz kulaklık ise SONY’nin WF-1000X modeli. Tamamen kablosuz tasarıma sahip olan bu ürün, kulağınıza tam olarak oturuyor ve size hareket özgürlüğü sunuyor. Kutusundan çıkarılır çıkarılmaz otomatik olarak açılan ve kullanıma hazır hale gelen ürün, eşleştirdiğiniz cihazla kısa sürede bağlantı kuruyor ve size sadece kulağınıza takmak kalıyor. WF-1000X kablosuz kulaklık tek şarjla 9 saate varan kullanım süresi sunuyor. Ürünle birlikte şık bir şarj çantası da geliyor. Gürültü Engelleme ve Ortam Sesi özelliklerine sahip olan SONY’nin WF-1000X modeli ihtiyacınıza göre dış sesleri izole eder ya da dışarıda olan bitenin farkında olabileceğiniz şekilde kullanılabiliyor. Dışarıdaki sesleri duymamak isteyebileceğiniz gibi, havaalanında uçağınızın anonsunu kaçırmamak için dış sesleri alabilecek şekilde de kullanabilirsiniz.

Kablosuz kulaklık seçenekleri hakkında sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size size hareket özgürlüğü sağlayacak kablosuz kulaklık seçenekleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm kablosuz kulaklık seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Cevap bırakın