Öğrenciler için ideal tablet bilgisayar önerileri

0

Tablet bilgisayar öğrenciler için hem eğitim hem de eğlence amaçlı kullanabilecekleri adeta sihirli bir araç. Bu yazıda ailelere çocukları için satın alabilecekleri tablet bilgisayar seçenekleri öneriyorum.

Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte sokaklara ayrı bir canlılık geldi. Her yerde okula giden öğrencilerin heyecanı, okullarda ders zilinin çalmasıyla birlikte başlayan coşkuyu görebiliyoruz. Okulların açılması, çocukları eğitim gören aileler içinse başka bir heyecan. Çocukların temel eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için ebeveynler ellerinden geleni yapmak için çaba sarfediyor. Öğrencilerin öncelikli talepleri arasında tablet bilgisayarlar geliyor.

Tablet bilgisayar öğrencilere değer katar

Tablet bilgisayarlar, öğrenciler için hem eğitim hem de eğlence amaçlı kullanabilecekleri adeta sihirli bir araç. Aileler çocuklarının teknolojik araçları kullanımıyla ilgili haklı olarak endişe taşısa da, yerinde kullanıldığı ve konrolün ebeveynlerde olduğu sürece, onlara değer katacağından kuşku yok. Bu yazıda size MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim öğrencilere yönelik tablet bilgisayar seçenekleri öneriyorum.

tablet bilgisayar

SAMSUNG Galaxy Tab E 9.6 inç

Tavsiye edeceğim ilk ürün Samsung şirketi tarafından üretilen 9.6 inç boyutunda ekrana sahip olan Tab E model tablet bilgisayar. 1280 x 800 çözünürlükte görüntü sunan TFT kapasitif dokunmatik ekranı bulunan üründe, 5000 mAh kapasiteli batarya, 2 megapixel ön 5 megapixel arka kamera bulunuyor. 8 GB depolama alanı ve 1.5 GB RAM’e sahip olan Tab E, Intel tarafından üretilen QUAD CORE 1.3 GHZ işlemciden güç alıyor. Depolama kapasitesi micro SD kart ile 128 GB’a kadar artırılabiliyor. SAMSUNG Galaxy Tab E’nin en çarpıcı özelliği ise, çocuklarınızın internet kullanımlarını kontrol altında tutabilmenizi sağlayan Çocuk Modu Uygulaması. Bu uygulama Samsung’un uygulama mağazası Galaxy Apps’tan ücretsiz indirilebiliyor.

tablet bilgisayar

APPLE iPad Wi-Fi 128GB Gold

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim öğrencilere yönelik kullanılabilecek ikinci tablet bilgisayar, Apple’ın 128 GB depolama kapasiteli ve Wi-Fi destekli ürünü. 9.7 inç boyutunda çoklu dokunmatik teknolojili IPS ekranla gelen bu iPad, 64 bit mimariye sahip yüksek performans veren A10 Fusion çip, 512 GB grafik bellek, 10 saat kullanım ömrü sunan Lityum Polimer Pil, 1.2 megapixel ön 8 megapixel arka kamera ile geliyor. Ürün gerek duyduğunuzda ayrıca satın alınabileceğiniz Apple Pencil ve Bluetooth Klavye ile de kullanılabiliyor.

tablet bilgisayar

LENOVO Tab4 8 inç 16GB Beyaz

Öğrenciler için üçüncü önerim ise LENOVO şirketi tarafından üretilen Tab4 model tablet bilgisayar. 8 inç HD IPS dokunmatik ekrana sahip olan LENOVO Tab4’te 16GB depolama kapasitesi, 2 GB RAM ve 5 megapiksel kamera mevcut. Tab4 gücünü 64 bitlik dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemciden alıyor. Ürün, Android 7.0 işletim sistemi kullanıyor ve doğal olarak Google Play uygulamalarını destekliyor. LENOVO Tab4, ailelerin kullanımı düşünülerek her birrey için ayrı kullanıcı hesabı açabileceğiniz yapıya sahip. Bu sayede her kullanıcı oturum açtığında farklı bir tablet bilgisayar deneyimi yaşayacaktır.

tablet bilgisayar

HOMETECH HT 8MT Rose Gold

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim öğrencilere yönelik son tablet bilgisayar ise HOMETECH’in HT 8MT modeli. Full HD ekran çözünürlüğünü destekleyen IPS teknolojisine sahip 8 inç ekranı bulunan ürün, 16 GB depolama kapasitesi ve 2 GB RAM ile birlikte geliyor. Üründe 0.3 megapixel çözünürlüklü ön 2 megapixel çözünürlüklü arka kamera bulunuyor. Android 6.0 işletim sistemi yüklü gelen bu ürünü, Google Play uygulamalarıyla dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. HOMETECH’in bu tablet bilgisayarı 4000 mAh kapasiteli bataryası ile tatmin edici bir kullanım süresi sunuyor.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size öğrenciler için ideal tablet bilgisayar seçenekleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm tablet bilgisayar seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Cevap bırakın