Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAndroid platformundaki en popüler podcast uygulamaları

  Android platformundaki en popüler podcast uygulamaları

  Podcast yayınlarına abone olarak dijital içeriklerin akıllı cihazlarınıza otomatik indirilmesini sağlayabililirsiniz. Bu yazıda Android cihaz kullanıcıları için en popüler podcast uygulamalarını inceliyorum

  Ses ve görüntü dosyalarının internet üzerinden akıllı cihazlara indirilerek dinlenebilecek şekilde dağıtılmasına podcasting, bu çerçevede indirilen dosyalara ise podcast diyoruz. Bu yazıda Android işletim sistemli cihazlarınız üzerinden podcast içeriklerden yararlanmak ve kolayca içerik oluşturmak için kullanabileceğiniz mobil uygulamalar öneriyorum.

  Podcast

  Google Podcasts

  Mobil cihazlarınızdan podcast içeriklere erişebilmek için kullanabileceğiniz ilk uygulama Google Podcasts. Adından da anlaşılacağı üzere Google’ın bir hizmeti olan bu uygulamayla podcast olarak dağıtılan çok sayıda içeriğe ücretsiz ulaşabilirsiniz. Bu içerikler arasında radyo şovları, müzikler, sohbetler ve sesli kitaplar başta geliyor. Uygulama kullanışlı ve anlaşılır bir arayüze sahip olduğu için, indirir indirmez kullanmaya başlamak için hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Google Podcasts uygulamasını Android işletim sistemli cihazlarınıza buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Podcast

  Castbox

  Tavsiye edeceğim ikinci podcast uygulaması Castbox. Temel olarak ücretsiz indirilebilen bu uygulama, 1 milyondan fazla şova ve 50 milyondan fazla içeriğe sahip. Uygulama üzerinden 70’den fazla dilde içeriğe erişebilir, uygun olduğunuz anlarda dinlemek için akıllı cihazınıza otomatik olarak indirilmesini sağlayabilirsiniz. Sesli kitaplardan sohbetlere, popüler müziklerden konserlere kadar çok geniş yelpazede içeriğe tek bir uygulama üzerinden erişebilirsiniz. Castbox mobil uygulamasını Android işletim sistemli cihazlarınıza buradan indirebilirsiniz.

  Podcast

  Anchor

  Size önereceğim üçüncü uygulama olan Anchor, başlangıçta bahsettiğim uygulamaların aksine podcast içerik oluşturmak için kullanılıyor. Podcast içerikleri tüketirken, bir yandan da içerik üretmeye geçmeyi düşünürseniz Anchor size uygun bir platform sunuyor. Servise kısa sürede üye olarak kendi mecranızı oluşturmak için ilk adımı atabilirsiniz. Uygulama üzerinden kolayca kendi podcast içeriklerinizin kaydını yapabilir ve kısa sürede yayına verebilirsiniz. Ürettiğiniz içerikler Google Podcast ve Apple Podcast kullanıcılarına da dağıtılıyor ve size geniş bir alana yayın yapma imkânı sağlıyor. Anchor uygulamasını ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

  Podcast

  SoundCloud

  Yazımızın sonlarına doğru yaklaşırken klasik podcast içerikleri desteklemekle birlikte daha çok müzik ağırlıklı olarak kullanılan iki uygulamadan bahsetmemek olmazdı. Bu uygulamalardan ilki, dünyanın en popüler müzik performanslarına ulaşmanızı sağlayan SoundCloud. Bu uygulama özellikle sevilen müzisyenler ve DJ’lerin kanallarını takip etme imkânı sunduğu için eşsiz bir deneyime sahip. Özellikle canlı performansların, partilerin ve müzik şovlarının dünyayla aynı anda SoundCloud üzerinden sunuluyor olması, müzikle profesyonel olarak ilgilenenler için trendleri yakından takip etme imkânı sağlıyor. SoundCloud uygulamasını buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

  Podcast

  TuneIn Radio

  Android cihaz kullanıcıları için Podcast uygulamaları yazımda son önerim ise TuneIn Radio. Radyo tutkunlarının aşina olduğu bu popüler uygulama, aynı SoundCloud gibi genel olarak podcast amaçlı olarak kullanılsa da, daha çok çevrimiçi müzik dinleme platformu olarak görülüyor. TuneIn Radio dünya genelinde farklı lokasyonlardan farklı dillerde ve farklı kategorilerde yayın yapan radyoların yayınlarını akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarınıza getiriyor. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da yararlanabileceğiniz TuneIn Radio, mutlaka deneyimlemeniz gereken bir servis. TuneIn Radio uygulaması buradan ücretsiz indirilebilir.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  Bu yazıda size Android platformundaki Podcast uygulamaları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Akıllı telefon keyfinizi katlayacak aksesuarlar

  Sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz araçlar

  Öğrenciler için ideal tablet bilgisayar önerileri

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN