Yeni iPhone SE Plus yolda: Ortaya çıkan özellikler

0

Apple uygun fiyatlı cihazlar üzerine  de odaklanmak istiyor. Bu noktada 2020 yılında satışa çıkan iPhone SE 2016 yılında çıkan ilk seriye oranla önemli değişiklikler içermiyordu.  İkinci nesil olan iPhone SE her ne kadar eleştirilen yönlere sahipti ancak uygun fiyatlı olmasına rağmen iyi bir işlemciye sahip olmasıyla dikkat çekmişti. Ekran kasa oranı düşük olduğu gerekçesiyle istenilen oranda tercih edilmeyen modele ek olarak Apple, iPhone SE Plus ile kullanıcılara daha büyük bir ekran sunmayı hedefliyor. İşte telefon hakkında ortaya çıkan yeni özellikler:

iPhone SE Plus modeli tasarımsal ve donanımsal olarak gelişiyor

Apple özellikle iPhone tarafında heyecanlandırıyor. Teknoloji devi yer yıl yeni bir seri ile karşımıza çıkıyor. Çıkarttığı bu serilerde az 2 en fazla da 3 model telefonu ile kullanıcıları karşılıyordu. Bu yıl iPhone 12 serisiyle birlikte politikasında değişiklik yapan şirket, 4 model sunmuş, farklı bütçeye ve kişilere hitap eden telefonlarını satışa çıkartmıştı.

iPhone SE Plus
iPhone SE 2020

Apple’ın şimdiki hedefi ise daha büyük ekranlı bir iPhone SE çıkartmak. Telefonun en son versiyonunda 4.7 inç bir ekran kullanılmıştı, SE Plus modelinde ise karşımıza 6.1 inçlik bir ekran çıkacak. Buna ek olarak ekranın IPS ekran olacağı, A14 Bionic işlemcisinden güç alcağı ve 12 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameranın olacağı söyleniyor. Ön tarafta ise 6 Megapiksellik bir kamera olacak ve 6 portre ışığı efekti yer alacak. Telefonun 2021 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceği ve 499 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın