Xiaomi inovasyonda çığır açabilir

0

Xiaomi’nin sonraki nesil üst segment akıllı telefonunda iddialı yenilikler sunması bekleniyor. İşte detaylar…

Xiaomi, son dönemde adından sıklıkla söz ettiren teknoloji şirketlerinden biri durumunda. Gerek kendi menşei olan Çin’de yakaladığı yüksek satış performansı, gerekse ABD’deki blokaj durumuyla teknoloji dünyasının gündeminden düşmediği de aşikar. Üstelik şirketin merakla beklenen bazı modelleri de var. Bunlardan biri Xiaomi Mi 8

Yakında tanıtılması beklenen Mi 8’e ilişkin son iddialar ise bu kez ne raporlara, ne de tahminlere dayanıyor, akıllı telefonun test süreçlerine dair bazı görüntüleri basına sızdı. Görünen o ki Android işletim sistemine sahip üst segment akıllı telefon, ekranının üzerinde parmak izi sensörüyle gelecek.

Resmi tanıtımına kadar kesin olmamakla birlikte daha öncesinde de bu yönde bazı bilgilerin kamuyunda yer bulduğu hatırlandığında Xiaomi’nin söz konusu teknoloji hamlesini sunmamasının önünde bir engel görünmüyor.

İddialı özelliklerle gelebilir…

Çinli Android telefon markasının Mi 8 ile ilgili planladığı diğer özellikler arasında 8 GB RAM, Snapdragon 845 çip seti, 64 GB depolama, kablosuz şarj desteğine sahip 4000 mAh pilin de olduğu kaydediliyor.

Ayrıca Xiami’nin modelinde yeni nesil arayüzü MIUI’nin dokuzuncu sürümünü önyüklü olarak sunacağı belirtiliyor.

Ekran üzerinde parmak izi sensörü henüz çok yeni bir kavram. Geçtiğimiz aylarda ilk örneği ABD’de düzenlenen teknoloji fuarı CES 2018’de görünen ilgili teknoloji, Vivo X20 ve Huawei Porsche Design Mate RS modelleriyle tüketicilerle buluşmuştu.

Cevap bırakın