Porsche Design Huawei Mate RS fiyatıyla dikkat çekiyor

0

Huawei, düzenlediği etkinlikle 3 farklı versiyondan oluşan yeni P20 serisini kamuoyunun dikkatine sunarken sürprizler bu kadarla sınırlı kalmadı.

Fiyatıyla dikkat çeken Porsche Design Huawei Mate RS modeli duyuruldu.
Fiyatını en sona saklamamızın bir nedeni var…

Akıllı telefon endüstrisinde ağırlıklı olarak ‘nispeten’ mütevazı fiyatlı modeller sunan Huawei bu kez farklı bir yol izlemişe benziyor. Lanse edilen Porsche Design Huawei Mate RS, iddialı özellikleri ile birlikte oldukça çarpıcı bir fiyat etiketiyle geliyor.

P20 Pro modelinden daha güçlü bir donanımla gelen Mate RS, 6 inç OLED ekran, hem ön hem arka kısmındaki parmak izi okuyucusu, 512 GB hafızası ve güçlü kameralarıyla (arkasında 3 adet kamera mevcut) öne çıkmayı başarıyor. Cihazın arka kısmında 40MP + 8MP + 20MP olmak üzere sıralanan üç adet kamera var, 5x yakınlaştırma ve 960fps’de video kaydı özelliklerine ek olarak yapay zeka desteği sayesinde sahne tanıma fonksiyonu söz konusu.

4000 mAh pile sahip…

Cihazda teknolojinin çekirdeğini ise Kirin 970 işlemcisi oluşturuyor. Ayrıca 6 GB RAM, kablosuz şarj destekli 4000 mAh pil kapasitesi ve stereo hoparlör diğer detaylar arasında. Cihaz, 512 GB’nin yanı sıra 256 GB’lik bir nebze daha düşük fiyatlı alternatife de sahip.

Gelelim açıklanan Avrupa fiyatlarına, akıllı telefonun 512 GB modelinin 2095 Euro olacağı kaydediliyor. 256 GB versiyonu ise 1695 Euro seviyesinde. Ülkemizde 10 bin TL’nin üzerinde satışa sunulması kesin, ancak bu yönde herhangi bir ‘resmi’ bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın