Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilandroidRedmi Note 13 Serisi Bize Ne Sunuyor?

  Redmi Note 13 Serisi Bize Ne Sunuyor?

  Xiaomi’nin yeni nesil orta ve süper orta segment telefonları Redmi Note 13 Serisi bize neler sunuyor? İşte tüm detaylar…

  Akıllı telefon pazarında fiyatların her geçen gün daha da yükseldiği bir ortamdan geçiyoruz. İşte bundan dolayı da orta ve süper orta segment telefonlar hiç olmadığı kadar önemli bir noktaya geldi. Bu segmenti en iyi karşılayacağını düşündüğümüz serilerden birisi olan Redmi Note 13 Serisi bize neler sunuyor kısaca değerlendirmek istedik.

  Xiaomi ülkemiz pazarına oldukça önem veren bir üretici ve bu noktada da yeni nesil amiral gemisi modelleri ile Redmi Note 13 modellerinin tümünü de ülkemiz kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Bu seriye baktığımızda 4 farklı model görüyoruz.

  • Redmi Note 13 4G
  • Redmi Note 13 Pro 4G
  • Redmi Note 13 Pro 5G
  • Redmi Note 13 Pro+ 5G

  Her 4 telefonun ortak bazı özellikleri var. Her 4 telefonda da AMOLED ekran var. Bu ekranlar 1 milyar renk desteğine ve 120Hz ekran tarama hızına sahipler. Yani hangi telefonu alırsanız alın gerçekten de çok iyi bir ekran deneyimi sizlere sunulacak. Bununla birlikte tüm seride 8 megapiksel geniş açı sensör de sabit bir donanım. Her 4 telefonunda selfie kameraları 16 megapiksel değerinde. Bu noktada da bir değişklik yok.

  Redmi Note 13 düz model hariç tüm modellerde ise stereo hoparlör var. Bunun da altını çizelim.

  Serinin giriş telefonu Redmi Note 13, Mediatek Dimensity 6080 yonga seti ile geliyor. Ana kamera 108 megapiksel, 5.000 mAh pil ve 33W hızlı şarj desteği bizlere sunulyor. 

  Redmi Note 13 Pro 4G modelinde ise MediaTek Helio G99 Ultra yonga seti kullaılıyor. Bu telefonun ana kamerası yeni nesil 200 megapiksel bir sensör. Diğer modellerde de bu sensörü göreceğiz. Bununla birlikte 5.000 mAh pil gücü ve 67W hızlı şarj desteği de diğer teknik detaylar arasında.

  Redmi Note 13 Pro 5G modelinde ise Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti kullanılıyor. Ana kamera aynı 200 megapiksel sensör ve Li-Po 5.100 mAh pil ile birlikte geliyor. Bununla birlikte şarj tarafında da aynen 4G modelinde olduğu gibi 67W hızlı şarj desteği bizlere sunulyor.

  Serinin en dikkat çeken modellerinden birisi olan Redmi Note 13 Pro+ modeli ise, süper orta segment pazarının yeni yıldızı oluyor. Mediatek Dimensity 7200 Ultra yonga setinden güç alan telefonda yine 200 megapiksel ana kamera bulunuyor. 5.000 mAh pil gücü ile bulunuyor ki; bugün Xiaomi markasının amiral gemisi modellerinde bile böylesine hızlı bir şarj desteği göremiyoruz.

  Xiaomi telefonlarını satın almak için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN