Xbox Family Settings ekran süresi yönetimi için yeni araçlar ile geliyor

0

Anne-babalar, Xbox’taki ekran süresini belirleme ve yönetmeye ek olarak başka olanaklara da kavuşuyor. İşte detaylar…

Microsoft, Xbox Family Settings uygulaması için yayınladığı son güncellemeyle anne ve babalara ekran süresi ile satın almaları kontrol etmelerini sağlayan yeni imkanlar sunuyor. Microsoft, uygulamanın ön izleme versiyonunu geçtiğimiz yaz çıkarmıştı. Tam sürüm ise geçtiğimiz Eylül ayında gelmişti. Xbox Family Settings’in son güncellemesi ise ebeveynlere çocuklarının oyun zamanlarını yönetmeleri adına yeni araçlar getiriyor.

Anne babalar, Xbox’taki ekran süresini belirleme ve yönetmeye ek olarak başka olanaklara da kavuşuyor. Ekran süresini durdurma özelliği ile çocukları yemek, ödev veya başka bir iş için konsol başından kaldırmanın daha da kolaylaşacağı belirtiliyor.

Kullanıcı ne zaman isterse o zaman…

Aslında bir tür engelleme işlemi olan bu durdurma, uygulama üzerinden istenilen zamanda kaldırılabiliyor ya da gün bitiminde otomatik olarak bitiriliyor. Engellenen hesap bu zaman diliminde oyun oynamaya çalışırsa ekran süresinin dolduğunu gösteren bir ikazla karşılaşıyor.

Microsoft, bunlara ek olarak satın almaların da uygulama üzerinden kontrolünü mümkün kılıyor. Daha önce Xbox ve PC üzerinden ulaşılabilen “Satın Almak İçin Sor” özelliği, artık Xbox Family Settings üzerinden de aktif hâle getirilebiliyor.
Bu özellik aktifken çocuklar Xbox Marketplace’e girdiğinde anne ve babalara bildirim gidiyor.

Cevap bırakın