Warcraft III Reforged İnceleme

Eski bir dost yenilenmiş hali ile karşımızda.

0

2002 yılının efsane RTS yani gerçek zamanlı strateji ismi Warcraft III, Reforged etiketiyle oyuncularla buluştu. Bu buluşma tam olarak istenilen gibi gerçekleşmedi elbet ve verilen bazı sözlerin tutulmaması, oyun dünyasını birbirine kattı.

Güzel haber ise Blizzard hatalarının farkında ve bunları düzeltmek adına elinden geleni yapıyor. Hemen hemen her gün gelen çeşitli yamalar, zamanla oyunu daha tatlı hale getirecektir. Bunlardan önce gelin oyunun aradan gelen 18 yıl sonra nasıl hale geldiğini tartışalım. Adından da anlaşılacağı üzere remake ve remaster gibi isimlerle bütünleşen Warcraft III, daha temiz detayları öne çıkartıyor. Hiç kuşkusuz Warcraft III, zamanının en zorlu konusu olan kuralları ve kısıtlamaları ile çoğumuzu değişime zorlayan isimlerdendi.

Bu da her RTS’nin yapamadığı şeylerdendir. Warcraft III: Reforged, iyileştirilmiş temellerde ortamlar, mekan tasarımları, karakter animasyonları derken göze daha güzel görünüyor. Daha güzeli ise özellikle World of Warcraft oynayan oyuncuları bekleyen bazı sinematikler de araya işlenmiş. Böylece ilk defa Warcraft 3 oynayanlar hikayenin nereden nereye yeşereceğini görebiliyorlar. Warcraft III: Reforged, oyuncuları en çok teknik noktada mutsuz ediyor.

Bunun nedeni ise açılış sinematiğinde yaşanan kaymalar, yükleme ekranlarının aniden siyahlaşması veya seçenekler menüsünde iken hikaye kısmında olsanız bile oyunda yenilgiye uğramanız. Bu tarz sorunlar, doğal olarak oyuncuları rahatsız ediyor. Sorunların bazıları çoktan ortadan kaldırıldı bile. Warcraft 3’ü mutlak en iyi RTS yapan konusu custom game kısmı.

Eğer Warcraft 3 sahibiyseniz ve Warcraft III: Reforged satın alıp hesapları birleştirdiğiniz an, tüm gelişimlerinizi kaybettiğinizi belirtelim. Ancak diğer noktada çokça nostalji yapayım, yıl olmuş 2020 güzelinden şöyle RTS keyfi yapayım derseniz Warcraft III: Reforged aradığınız isimlerden biri.

Mükemmel hikaye anlatımı, türünü sevenlerin inanılmaz eğleneceği oynanış mekanikleri, göze çarpan görsel yükseltmelerle Warcraft III: Reforged, bazılarınızın zamanınızı hak ediyor. Eksileri olsa da Reforged, zamanla kendisini düzeltebilecek oyunlardan. Teknik sıkıntılar bir noktada üzerinden geçilip, kolayca ortadan kalkacaktır. Oyunun tek ihtiyacı olan ise biraz zaman.

Cevap bırakın