Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelSteam’den en fazla para kazanan oyun yayımcıları belli oldu!

  Steam’den en fazla para kazanan oyun yayımcıları belli oldu!

  Son yıllarda giderek büyüyen oyun sektörüyle birlikte dünyanın en popüler dijital oyun platformlarından Steam de popülaritesini yükseltti. Bu da firmaların kazançlarını artırdı. Son olarak Steam üzerinden en fazla gelir elde eden oyun yayımcıları belli oldu. Paylaşılan verilere baktığımızda Steam üzerinden en fazla gelir elde eden oyun yayımcısının Valve olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda mağazanın sahibi olan ve Counter-Strike serisi ile tanınan Valve, 31 adet oyun piyasaya sürdü. Şimdiye kadar elde ettiği toplam gelir ise 9.6 milyar dolar olarak açıklandı.
  Steam'den en fazla gelir elde eden oyun yayımcıları
  PUBG oyunu ile tanınan KRAFTON Inc. ise 4.2 milyar dolar ikinci sırada. Hemen ardından onu takip eden Electronic Arts firması 3 milyar dolarla üçüncü sıradayken, listede 1.9 milyar dolar ile Ubisoft ve 1.4 milyar dolar ile SEGA da yer aldı. Steam üzerinden en fazla gelir elde eden oyun yayımcıları şu şekilde sıralandı;
  Yayıncı Toplam Gelir Oyun Sayısı
  Valve 9.6 milyar dolar 31
  KRAFTON Inc. 4.2 milyar dolar 4
  Electronic Arts 3 milyar dolar 125
  Ubisoft 1.9 milyar dolar 127
  SEGA 1.4 milyar dolar 182
  Xbox Game Studios 1.3 milyar dolar 53
  Bethesda Softworks 1.3 milyar dolar 61
  Activision 1.3 milyar dolar 62
  Rockstar Games 1.2 milyar dolar 16
  Paradox Interactive 1.1 milyar dolar 73
    Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Steam üzerinden en fazla gelir elde eden ilk 10 oyun yayımcısı sıralamasında görmeyi beklediğiniz bir şirket var mıydı? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN