Spotify’a yeni özellikler geldi

0

Popüler müzik akışı uygulaması Spotify’da kullanıcılar, artık şarkıların yapımcı, prodüktör, söz yazarı gibi bilgilerini de görebilecek. İşte detaylar…

Apple Music’le amansız bir rekabet içerisinde bulunan müzik akışı uygulaması Spotify, kullanıcı beklentilerine yönelik adımlarını artırıyor. Gelen yeni güncellemesi ile Spotify, kullanıcılarına dinledikleri şarkıların yazar, prodüktör ve yapımcı bilgilerini de gösteriyor.

Peki söz konusu yeni özelliğe nasıl ulaşılıyor?

iOS kullanıcıları için ‘Şimdi Çalıyor’ ekranındaki üç noktaya dokunulmasıyla birlikte ‘Şarkıya katkıda bulunanlar’ seçeneği ekrana geliyor. Buraya dokunulmasıyla da şarkıcı, yapımcı, prodüktör gibi detaylarla karşılaşılıyor. Öte yandan ilgili özelliğin tüm şarkılarda bulunmadığı görülüyor, bunun nedeni her şarkı için ayrıntılı bilgilerin şirketler tarafından sağlanmamış olması. Bu yöndeki eksiğin giderilmesi noktasında çalışma yürütülüp yürütülmediği ise bilinmiyor.

Zaman aldı…

Geçtiğimiz aylarda masaüstü yazılımı üzerinden sunulan özellik, böylelikle mobil platforma da gelmiş oluyor. Öte yandan masaüstünden sonraki mobil güncellemenin yaklaşık 6 ay sonra sunulması ilginç bir detay durumunda.

Yakında Android’e de geliyor…

Son olarak 35 milyonu aşkın şarkıya ev sahipliği yaptığı bildirilen Spotify’da gelen yeni özellikler şimdilik sadece iOS platformunda kullanımda, Android için güncellemenin yakında gelmesi bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın