LG’nin yeni genişleyebilen telefonu cep yakacak!

0

LG farklı akıllı telefonlar ile akıllı telefon pazarında adından söz ettirmek istiyor. Bu kapsamda Explorer Project adı altında önce Wing modeliyle dikkat çeken LG, hedefe ‘genişleyebilen ekranlı telefon’ modelini aldı. Özellikle Samsung ve Huawei’in başı çektiği bu alanda, LG de sesini duyurmak istiyor. LG Rollable ile farklı bir tasarım getiriyor ve ortaya çıktığı kadarıyla bu telefon cep yakacak. LG Rollable fiyatı ve diğer detaylar:

LG Rollable fiyatı belli oldu

Telefon hakkında elimizde detaylı veriler yoksa da telefonun 2021 yılının ilk çeyreğinde karşımıza çıkması bekleniyor. Telefonun sızdırılan fiyatı ise tam tamına 2 bin 359 dolar. Elbette farklı ekran teknolojilerine sahip akıllı telefonların fiyatları çok yüksek oluyor ancak bu telefon olması gereken fiyatların çok daha üstünde. Elbette bu fiyat şu an için ‘sızıntı’ olsa da ilerleyen süreçte gerçek olup almayacağını göreceğiz.  

LG Wing hatırlayacağınız üzere yeni Explorer Projesi kapsamındaki ilk akıllı telefon olarak tanıtılmıştı. Bu telefon serisinde LG, yenilikçi, cesur tasarımlara sahip, yeni işlevler ve kullanıcı deneyimi sunan modeller ortaya çıkartmak istiyor. Çift Ekranlı döner tasarıma sahip Wing gibi. LG bu telefonun tanıtılması sırasında, şu anda geliştirilmekte olan ve aynı zamanda Explorer Projesi’nin bir parçası olacak bir telefonun kısa bir tanıtım videosunu da göstermişti.

Bu bilgiler ışığında yeni ortaya çıkan bir paylaşımla birlikte LM-R910N adlandırmasına sahip, LG Rollable’ın 2428 × 1080 piksel çözünürlüğe 7.4 inçlik genişleyebilen bir ekrana ve genişlediğinde 2428 x 1366 piksel çözünürlüğe ulaşacak bir telefon olması bekleniyor. Bu telefonda aynı zamanda 4.200 mAh bir batarya olacak ve Qualcomm’un 16GB RAM ile eşleştirilmiş en yeni Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı söyleniyor.

Söz konusu paylaşımı yapan Cozyplanes adlı Twitter hesabı, ekran boyutunu yüzde 100’e kadar artırarak her iki tarafta da genişleyeceğini söylüyor. Bu akıllara yakın zaman önce karşımıza çıkan Oppo imzalı telefonu getiriyor. Raporlara göre , LG Rollable akıllı telefonun Mart 2021’de karşımıza çıkması bekleniyor ve LG’nin Explorer Projesi’ndeki en yeni cihaz da bu olacak.

Telefon 2 bin 359 dolarlık fiyatla birlikte çıkarsa çok az kişiye seslenecek gibi duruyor.

Görseller temsilidir.

Cevap bırakın