Instagram Hikayeler için en iyi uygulamalar

Instagram Hikayeler için en iyi uygulamalar neler? Hem iOS hem Android için sıraladık.

0

Instagram Hikayeler için en iyi uygulamalar hangileri? Bu makalemizde, standart hikaye formatlarından çıkarak kendinizi diğer kullanıcılardan sıyırabileceğiniz iOS ve Android platformunda yer alan güzel mobil uygulamaları derledik. Listemizde hem ücretsiz, hem de ücretli seçenekleri görebilmeniz mümkün.

Bildiğiniz gibi Instagram Hikayeler özelliği, şirketin Snapchat‘ten “esin”lenerek 2016 yılında uygulamaya dahil ettiği bir özellik oldu. Bu özellik kullanıcılar tarafından öylesine benimsendi ki, Ocak 2019 verilerine göre günlük 500 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Peki, kendi hesabınızda paylaştığınız hikayeler için daha özgün çalışmalar nasıl yapabilirsiniz? İsterseniz gelin hep beraber farklı Hikaye tasarımları oluşturabileceğiniz mobil uygulamalara yakından bakalım.

Unfold (iOS / Android)

Hazır şablonlar üzerine fotoğraflarınızı entegre edip dilerseniz üzerlerine yazılar yazabileceğiniz bir uygulama olan Unfold, bünyesinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz onlarca farklı şablonlar sunuyor. Ancak dilerseniz ücret ödeyerek uygulamadaki ücretli şablonlara da ulaşabiliyorsunuz.

Unfold uygulamasının güzel yanı oldukça kolay bir kullanım sunuyor olması. Kullanacağınız fotoğraflara uygun bir şablon belirledikten sonra galerinizden fotoğrafları ekliyorsunuz ve dilerseniz yazı da yazabiliyorsunuz. Uygulamanın farklı yazı tipleri sunması ve boyutlandırma gibi özelleştirme imkanları sayesinde, Instagram‘ın kendi içerisinde bulunan hikaye araçlarına oranla çok daha farklı hikayeler oluşturulabiliyor. Ayrıca “hikaye ön izleme” modu sayesinde, hikayenizi Instagram’da yayınlamadan önce tam olarak nasıl görüneceğini görebiliyorsunuz.

Unfold uygulamasını iOS için indir

Unfold uygulamasını Android için indir

InShot (iOS / Android)

Bu uygulama sadece Instagram Hikayeler için değil, fotoğraflarınızı veya videolarını diğer sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmadan kullanabileceğiniz oldukça güzel bir seçenek. Zira uygulama içerisinde içeriklerinizi kırpma, yeniden boyutlandırma, müzik veya çıkartma ekleme, metin ekleme ve hızlandırma gibi birçok farklı seçenek yer alıyor.

İşin güzel tarafı, bir video veya fotoğrafı direkt olarak Instagram Hikayeler için düzenliyorsanız, yeniden boyutlandırma menüsünde hikayelerin 4:5 görüntü oranına göre kolayca boyutlandırma yapabiliyorsunuz. Bu menüden ayrıca Instagram gönderi, TikTok veya YouTube gibi seçenekler için de tek tıkla boyutlandırma mümkün.

InShot iOS için indir

InShot Android için indir

Mojo (iOS / Android)

Mojo, direkt olarak Instagram Hikayeler için geliştirilmiş bir uygulama. Uygulamanın içerisinde fotoğrafçılık, moda, sinema, haber ve klasik gibi farklı konseptler için oluşturulmuş onlarca farklı şablon yer alıyor. Bu şablonlardaki yazı tipleri, hareketli grafikler ve efektler gerçekten çok güzel. Ancak uygulamada hem ücretsiz hem de ücretli olarak kullanılabilen şablonlar olduğunu belirtelim. Eğer “Pro” etiketli şablonlara da ulaşmak istiyorsanız, aylık veya yıllık ödeme yaparak bir Pro kullanıcı olmanız gerekiyor.

Mojo iOS için indir

Mojo Android için indir

PhotoGrid (iOS / Android)

PhotoGrid uygulaması hem fotoğraf hem de videolar için en fazla özelleştirme sunan uygulamalardan bir tanesi. Uygulama içerisinde içerikleriniz için kullanabileceğiniz 300’den fazla şablon, 60’dan fazla filtre, 90’dan fazla arka plan ve tüm bunların yanı sıra birçok efekt, GIF ve çıkartma gibi ekstralar bulunuyor

. Birçok uygulamada olduğu gibi fotoğraflarınızı veya videolarınızı kullanacağınız sosyal medyaya göre otomatik olarak boyutlandırabiliyorsunuz. Instagram Hikayeler için de bu görüntü oranı unutulmamış. Ayrıca ne yazık ki yine uygulamanın tüm özellikleri ücretsiz değil. Bazı özellikleri ücretsiz olarak kullanabildiğiniz gibi, Premium üyelikle birlikte aylık veya yıllık ödeme yaparak uygulama içerisindeki tüm özelliklere erişebiliyorsunuz.

Jumprope (iOS)

Şimdilik sadece iOS platformunda yer alan Jumprope uygulaması, listemizde yer alan diğer uygulamalardan biraz daha farklı. Zira uygulama, “Nasıl Yapılır?” konseptiyle içerik üreten insanlara hitap ediyor.

Fitness, güzellik veya yemek tarifi gibi konularda içerik ürettiğiniz bir Instagram hesabınız varsa, bu uygulama adım adına “Nasıl Yapılır?” içerikleri ve hikayeleri üretmek için size yardımcı oluyor ve ek özellikler sunuyor.

Jumprope uygulamasını iOS için buradan indirebilirsiniz

Cevap bırakın