En kısa zamanda en çok satan PS4 oyunu artık yeni God of War

0

20 Nisan’da çıkışını gerçekleştiren yeni God of War’ın ilk üç gününe dair ‘rekor’ satış rakamı açıklandı. İşte detaylar…

God of War, sadece oyun dünyasının en son gözdesi değil, aynı zamanda büyük bir satış başarısı. Sony, serinin en yeni oyununun ilk üç gün satış rakamlarını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre God of War, ilk üç gününde 3 milyon 100 bin adet sattı. Bu rakam, şimdiye kadar ki PlayStation oyunları adına en kısa zamanda en çok satan yapımın artık God of War olduğuna işaret ediyor.

Oyun, 20 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı. Serinin önceki oyunları Yunan mitolojisi, aksiyon ve intikam üzerine odaklanırken yeni oyun İskandinav mitolojisi temelinde gelişiyor. Yine bolca aksiyon içeren ve grafik detaylarıyla da beğeni kazanan yapımda stratejik kararlar daha fazla öne çıkıyor. En karakteristik yanı olan baba-oğul ilişkisine dayalı hikayesi, serinin yeni oyununun duygulara hitap eden unutulmayacak özellikleri arasında yer alıyor.

God of War incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

“Bak Atreus, ışığın dokunduğu her şey bizim krallığımızdır.”

En çok satan PS4 oyunu ünvanını ele geçirebilir

Hızlı bir başlangıçla yılın en iyi PlayStation oyunları arasında da giren iddialı yapım, tüm zamanların en çok satan PS4 oyunu olmaya da aday. Bu alanda rekorun sahibi 8,7 milyonluk satışıyla Uncharted 4: A Thief’s End. 2016’nın ses getiren oyununu 7,6 milyonla Dawn izliyor.

Elbette 7 Eylül’de çıkışını gerçekleştirecek olan Insomniac’s Spider-Man’ın de bir diğer satış rekormeni olma olasılığı da hiç azımsanmayacak ölçülerde.

Oyunu satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın