Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraDJI Osmo Mobile 6: Akıllı Telefon Sabitleyici Gimbal

  DJI Osmo Mobile 6: Akıllı Telefon Sabitleyici Gimbal

  Fotoğraf ve video çekmek amacıyla akıllı telefon kullananlar için olmazsa olmaz cihazların başında DJI Osmo Mobile 6 Gimbal geliyor. Gimbal, dengeleme halkası ve yalpa çemberi olarak da adlandırılır. DJI’ın Osmo Mobile 6 Akıllı Telefon Sabitleyici ürünü, bu alandaki başarısıyla öne çıkıyor.

  Üç Motorla Sarsıntıyı Önlüyor

  Üç motor içeren gimbal; sarsıntıları etkili bir şekilde önleyerek, DJI’ın algoritmalarıyla mükemmel sonuçlar ortaya koyar. Bu sebeple yetenekleri daha da geliştirilen Osmo Mobile 6, hızlı başlatma özelliğiyle çekime daha hızlı hazırlanmanızı sağlıyor. Buna ek olarak ActiveTrack teknolojisi ise videodaki objeyi kadrajda tutacak şekilde takip edebiliyor.

  Osmo Mobile 6
  Osmo Mobile 6

  Cepte Taşınabilecek Kadar Küçük Boyutta

  Osmo Mobile 6, sadece 340 gram ağırlığında. Bu nedenle telefon sabitleyici gimbal, katlandığında cebe sığacak kadar küçülür ve kolayca taşınabilir. Cihazla birlikte bez bir taşıma çantası geliyor olması işinizi daha da kolaylaştırır. Osmo Mobile 6, ana gövde, mıknatıslı telefon tutucu, takılıp çıkarılabilir tripod ve şarj kablosuyla geliyor.

  Kalibrasyon Yapmayı Unutmayın

  Osmo Mobile 6’yı kullanmaya başlamadan önce akıllı telefonunuza DJI Mimo uygulaması yüklemeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra bu uygulama aracılığıyla telefonunuz ile gimbal Bluetooth üzerinden iletişim kuruyor. Optimal çekim performansı için çekime başlamadan önce uygulama içinde kalibrasyonu gerçekleştirmeyi unutmayın.

  Osmo Mobile 6
  Osmo Mobile 6

  DJI Mimo Yükleyerek İşe Başlayın

  3 eksenli stabilizasyon, hızlı başlatma, ActiveTrack 5.0 ve DJI Mimo uygulamasının entegre algoritmaları; mükemmel sonuçlar elde etmenizi garanti ediyor. Ayrıca Osmo Mobile 6, telefonunuzun ekranında beliren eğitici ipuçları ve önerilerle her geçen gün daha iyi videolar kaydetmeniz için sizi geliştirir.

  İçerik Düzenleme İçin LightCut

  DJI Mimo uygulamasının yanı sıra, içerik düzenleme için DJI’ın resmi olarak önerdiği uygulama olan LightCut, sihirli bir araç sunuyor. Eğer çektiğiniz görüntüleri bilgisayara gerek kalmadan telefonunuzda kurgulamak ve hemen paylaşmak isterseniz LightCut uygulamasını deneyin.

  Osmo Mobile 6
  Osmo Mobile 6

   

  Üzerindeki Düğmelerle Kolayca Yönetin

  Telefonunuzu taktıktan ve DJI Mimo uygulamasını açtıktan sonra Osmo Mobile 6’yı yönetmek oldukça kolaydır.Dolayısıyla cihazın üzerindeki düğmelerle ön ve arka kamera arasında geçiş yapabilir, video ve fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca kamera yönünü joystick benzeri düğmeyle ayarlayabilir, yan kaydırma tuşuyla zoom ayarı yapabilirsiniz.

  Dört Farklı Gimbal Modu

  DJI Osmo Mobile 6′nın üzerinde dört farklı gimbal modu var. Ancak bu modlar arasında geçiş yapmak için cihazın açma-kapama butonuna dokunmanız gerekir. Bu modlar, Takip Et, Eğim Kilidi, FPV ve SpinShot olarak adlandırılıyor. Ayrıca uygulamada Timelapse, DynamicZoom, Hareket Kontrolü, Panorama ve Hikâye Modu bulunuyor.

  Osmo Mobile 6
  Osmo Mobile 6

  Fotoğraf Makinesi, Kamera ve Drone Modelleri MediaMarkt’ta

  MediaMarkt internet mağazasında daha fazla video prodüksiyon cihazı mevcut. MediaMarkt’ta satışa sunulan tüm cihazlar için, Fotoğraf Makinesi, Kamera ve Drone modelleri kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Eğer konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Popüler akıllı saat marka ve modelleri

  Soundbar ile TV’nizin sesi daha gür çıksın

  Elektrikli ısıtıcı satın almak isteyenlere öneriler

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN