DJI Action 2 neler sunuyor!

0

DJI Action 2 aksiyon kamerası yenilenmiş ve güncellenmiş özellikleri ile bu tarz ürün tutkunlarını etkilemeye devam ediyor.

Konu aksiyon kamerası dendiğinde akla GoPro geliyor olsa da son yıllarda bu markanın önemli bir rakibi de DJI cephesinden geldi: Osmo Action. Markanın bu modeli ilk piyasaya sürüldüğünde yenilikçi ön ekran özelliği ile dikkat çekiyordu. Sonradan GoPro‘nun kendi modellerine de getirdiği bu özellik çekim yapan kişinin kendini görebilmesini sağlıyordu.

DJI Action 2 neler sunuyor!

DJI ilk aksiyon kamerası modelini 2019 yılında piyasaya sürmüştü. Osmo Action‘ın ardından ürün ismini değiştiren marka Osmo kelimesini çıkarıp Action 2 modelini satışa sundu.

Yeni model ilkine sadece isim olarak benziyor. Tasarım anlamında ise tamamen farklı bir model bizleri karşılıyor. Artık sadece bir kamera görünümünde olan Action 2’nin ön yüzünde ekran da bulunmuyor. daha kompakt bir yapıya kavuşan aksiyon kamerası eskinin dikdörtgen tasarımı yerine kare bir tasarımla geliyor.

Cihazın arka yüzünde 1.76 inçlik bir OLED dokunmatik ekran bulunuyor. Cihazda önceki sürümden farklı olarak artık bellek kartı yuvası bulunmuyor. Bunun yerine 32 GB depolama alanı bulunan Action 2‘de ek modüllerdeki yuvalarla bu alanı genişletebiliyorsunuz.

4K 120 fps video kayıt edebilen aksiyon kamerası aynı zamanda 12 MP fotoğraf kayıt edebilme özelliğine sahip. HorizonSteady özelliği ile titreşimsiz ve yatay eksine sabit fotoğraf ve videolar kayıt edebilen Action 2 aynı zamanda 4X dijital zoom özelliği ile donatılmış.

10 metreye kadar su altında da kullanılabilen aksiyon kamerası Wi-Fi ve Bluetooth teknolojilerini destekliyor.

Modül özelliği

Action 2’nin önemli bir özelliği ise farklı modüllerle farklı özellikler sunabilmesi. Mesela harici ekran modülü ile cihazın ne çektiğini ön taraftan bakarken de görebiliyorsunuz. Pil modülü ile çalışma süresini artırabiliyorsunuz. bu ve benzeri ek aksesuarları cihazın mıknatıs özellikli yuvalarına takarak kullanabiliyorsunuz.

Action 2 o kadar küçük ki özel mıknatıslı bir tutucu ile tişörtünüze bile takarak kullanabiliyorsunuz. Bu da yapabileceklerinizi hayal gücünüze bağlı olarak geliştirebileceğiniz anlamına geliyor.

Video ve görüntü kalitesi oldukça iyi olan aksiyon kamerasının titreşim engelleme özelliği de gayet güzel bir şekilde çalışıyor.

İki farklı paket seçeneği var

Türkiye’de ve dünyada farklı iki paket ile satılan DJI Action 2, Çift Ekranlı Combo Set ya da Güç Modülü Combo Set olarak satın alabiliyorsunuz.

DJI Action 2

4K 120 fps
155 derece görüş açısı
HorizonSteady özelliği
Ekran ve pil modül desteği
10 metreye kadar su altında kullanılabilme
56 gram ağırlık
12 MP fotoğraf çözünürlüğü
HDR video
4X zoom

Cevap bırakın