Formda kalmanıza yardımcı olacak akıllı bileklik önerileri

Akıllı bileklik, formunuzu korumanıza yardımcı olan en önemli araçlardan biri. Aktivite bilgilerinizi kaydeden ve mobil uygulamasıyla raporlanmış olarak görmenizi sağlayan akıllı bileklikler, bu sayede formunuzu korumanız için doğru kararlar almanıza yardımcı olur. Günlük olarak attığınız adım, koşu mesafesi, eğer akıllı bilekliğiniz destekliyorsa nabız bilgileriniz, sürekli takip etmeniz gereken verilerdir.

Sağlığınız için kendinize bir hedef belirleyin

Kendiniz için günlük atmanız gereken adım sayısı hedefi belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Günlük adım hedefinizi tutturmanız için akıllı bileklik sizi motive edici olacaktır. Bu sayede hareketliliğinizi koruyacak ve daha formda ve zinde bir vücuda sahip olacaksınız. Bu yazımda, size formda kalmanıza yardımcı olacak ve sağlığınız için temel verileri takip etmenizi sağlayacak akıllı bileklik seçenekleri öneriyorum.

FITBIT Charge 2 Akıllı Bileklik

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ilk akıllı bileklik, FITBIT’ın Charge 2 modeli. Gün boyu aktif olmanızı destekleyen, attığınız adımları, kat ettiğiniz mesafeyi, yaktığınız kaloriyi, hareketli anlarınızı, saatlik aktivitelerinizi ve durağan geçirdiğiniz dakikalarınızı takip eden FITBIT Charge 2, her saat en az 250 adım atmanız için size uyarıda bulunuyor.

Uyku süresi ve kalitesini takip ediyor

Uyku takibi de yapabilen FITBIT Charge 2, ne kadar süre uyuduğunuzu, bu sürenin ne kadarının derin ve REM uyku olduğunu raporluyor. Kalp atış hızınızı da takip eden FITBIT Charge 2, telefonunuzun GPS’ine bağlanarak size  gerçek zamanlı olarak koşu istatistiklerinizi, yaptığınız mesafeyi ve parkurunuzu harita üzerinden görebilme imkânı sağlıyor.

HUAWEI Color Band A2 Akıllı Bileklik

Formunuzu korumak için size yardımcı olabilecek ikinci seçenek ise, HUAWEI şirketinin Color Band A2 model akıllı bilekliği. Günlük aktiviteleriniz ile kalp atışınızı takibini yapabilen HUAWEI Color Band A2, gerçek zamanlı olarak veri sağlıyor ve bu sayede size formunuzu korumak için yardımcı oluyor.

Hareketsiz kaldığınızda bildirim gönderiyor

Uzun süre oturduğunuzda hareket etmeniz ve bir süre yürümeniz için sizi teşvik eden uyarılar gönderen HUAWEI Color Band A2, geceleri de uyku takibinizi yaparak size arkadaşlık etmeyi sürdürüyor. Akıllı telefonunuzdan gelen çağrıları cevaplayabilme, mesajları kontrol edebilme imkânı da sunan ürün, su geçirmez olarak geliştirildiği için gün boyu size eşlik ediyor.

ALCATEL Moveband Display Akıllı Bileklik

Üçüncü seçenek ise Alcatel firmasının Moveband Display model akıllı bilekliği. İçerdiği hareket dedektörleri sayesinde tüm aktivitelerinizi takip eden Alcatel Moveband Display, yürüdüğünüz mesafeyi, harcadığınız kaloriyi ve uyku düzeninizi raporlayarak daha kaliteli bir yaşam sürmenize yardımcı oluyor.

Gelen çağrı ve mesajları bileklikten görün

Ürün sayesinde eşleştirdiğinizde telefonunuza gelen bildirimler bileğinize titreşim olarak yansıyor ve spor yaparken bile iletişime açık kalabiliyorsunuz. Akıllı bileklik, gelen çağrılar, mesajlar, e-postalar ve takvim bildirimlerini takip etmenizi sağlıyor. Gün boyu size eşlik etmek için tasarlanan Alcatel Moveband Display, IP66 seviyesinde suya ve toza dayanıklı olarak geliştirilmiş.

VESTEL Akıllı Bileklik

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim son seçenek ise Vestel tarafından satışa sunulan bu akıllı bileklik. Mesafe, kalori, nabız ve uyku takibi yapabilen Vestel’in akıllı bilekliği, akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz VFit mobil uygulamasıyla senkronize oluyor. Tüm aktivite bilgileriniz VFit uygulaması üzerinden geçmişe dönük olarak da görülebiliyor.

Su sıçramaları ve toza karşı dayanıklı

Aktivite bilgilerinizi ihtiyaç duyarsanız yakınlarınız ya da diyetisyeninizle de kolayca paylaşabilirsiniz. Bu akıllı bilekliğin ekranından aktivite bilgilerinizin yanı sıra telefonunuza gelen çağrılarla gelen mesajları da görebiliyorsunuz. Vestel’in akıllı bilekliği, IP65 sertfikasına sahip. Bu da su sıçramaları ve toza karşı dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Ürün, uzun süre hareketsiz kaldığınızda da sizi uyarıyor.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size formda kalmanıza yardımcı olacak akıllı bileklik seçenekleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm akıllı bileklik seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Android platformundaki en popüler podcast uygulamaları

11.11 Singles Day için özel: Yalnızlığınızı bitirecek uygulamalar

En popüler verimlilik uygulamaları

akıllı bileklikalcatel MOVEBANDfitbit charge 2HUAWEI Color Band A2manşetmelih bayram dedeVESTEL Akıllı Bileklik
Yorumlar (0)
Yorum Ekle