Akıllı telefonunuzdaki birbiriyle aynı fotoğrafları ve dosyaları bulun

Birbiriyle aynı dosyaları bulun, silin ve depolama alanınızı artırın

0

Son dönemde akıllı telefonların depolama kapasiteleri önemli ölçüde arttı. Artık terabaytlara varan depolama kapasitelerinden yavaş yavaş bahsetmeye başladık. Bir de SD kartlarla eklediğimiz depolama kapasitesi de işin içine girince bundan birkaç yıl önce hiç aklımıza gelmeyen kapasitelerle uğraştığımızı fark ediyoruz. Diğer taraftan akıllı telefonların kamera özellikleri geliştikçe daha çok fotoğraf çeker hale geldik. Her bir anın birden fazla fotoğrafını çekiyoruz. Ayrıca sürekli bir şeylerin ekran görüntülerini alıyoruz. Dolayısıyla aynı cihaz üzerinde birçok birbiriyle aynı fotoğraf ve dosya oluşuyor. Bir de bunları yedekleme alanımıza taşıdığımızda aynı fotoğraflardan, aynı dosyalardan iki, üç hatta beşer tane kopya mevcut oluyor. Bunları elle temizlemeye kalkıştığınızda artık işin içinden çıkılmaz bir hale geldiğini görüyorsunuz ve işinizi kolaylaştıracak yöntemler aramaya başlıyorsunuz. İşte işinizi kolaylaştıracak uygulamalar…

Google Files

Akıllı telefonunuzda yer açmanın en iyi yöntemlerinden birini sağlayan Google Files, oldukça kullanışlı ve güvenli bir dosya yöneticisi. Uygulamayla sadece çift dosyaları temizlemekle kalmıyor aynı zamanda telefonunuzdaki dosyaları yönetebilen güçlü bir araca sahip oluyorsunuz. Google Files ile depolama alanınızı kontrol edebiliyor, dosyaları yönetebiliyor, dosyaları çevrimdışı paylaşabiliyor ve dosyaları hem SD karta hem de buluta yedekleyebiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.nbu.files

Duplicates Cleaner

Duplicate Cleaner birbiriyle aynı dosyaları bulma konusunda oldukça başarılı bir uygulama. Sadece fotoğraflar değil birbiriyle aynı video, ses ve diğer dosyaları hızlı bir şekilde bulmanızı sağlıyor. Bu sayede gereksiz yer kaplayan aynı dosyaları kaldırarak depolama alanınızı önemli ölçüde artırabiliyorsunuz. Uygulamanın oldukça hızlı ve başarılı olduğunu belirtmekte fayda var. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip kullanabiliyorsunuz. Gelişmiş özelliklerini kullanmak için uygulama içi satın alma yapmanız gerekebiliyor.

İndirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaerosduplicatescleaner

duplicates-cleaner

Remo Duplicate Photos Remover

Listemizin son sırasında yine birbiriyle aynı fotoğrafları bulmanıza ve silmenize yardımcı olan Remo Duplicate Photos Remover var. Uygulama birbiriyle aynı fotoğrafları bulma konusunda oldukça başarılı ancak çok fazla fotoğraf olduğu durumlarda tarama işlemi oldukça uzun sürebiliyor. Yine de ücretsiz bir uygulama için oldukça başarılı. Uygulama sadece birbiriyle aynı fotoğrafları değil aynı zamanda birbirine benzer fotoğrafları da bulmanızı sağlıyor. Bu sayede benzer fotoğraflardan birini saklayıp diğerlerini silmenize olanak tanıyarak depolama alanınızı önemli ölçüde artırabilmenizi sağlıyor.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remo.remoduplicatephotosremover

Cevap bırakın