2018’de Hangi Oyunlar İlgimizi Çekti?

2018'de çıkan şahane yapımlar

0

Şöyle bir hafızaları yoklayalım. Bu yıl cidden çok güzel yapımlar piyasaya çıktı. Şimdi sırayla o yapımları bir gözden geçirelim.

Yılın ilk aylarında Kingdom Come Deliverance piyasaya çıkış yaptı. Bir anda gözlerin ona çevrilmesi ile etrafta çoğu oyuncu bu yapım hakkında konuşur olmuştu. Tabi olumlu etkinin yanında oyunu beğenmeyenler de mevcuttu. İyisi olduğu kadar bu aralıkta Metal Gear adına ortaya çıkan facia yapım Metal Gear Survive’ı da es geçmemek lazım. Gerçekten çok kötü bir denemeydi.

Fary Cry 5’i de hemen hatırlatmak lazım, zira gerçekten harika görselliği ve merakla sonuna kadar getirten senaryosu ve açık dünya öğeleri ile bize güzel deneyimler yaşattı. Büyük yapımlar kadar ufak isimlerinde ortaya çıktığı bir yıldı 2018. Frost Punk ve Surviving Mars bu konuda öne çıkan 2 yapım olarak listelenebilir.

Aynı şekilde hiç beklenmeyen bir atak ile ortaya çıkan House Flipper ve Beat Saber’ı da unutmamak lazım. Yılın ortalarına doğru işler iyice kızışmıştı. Post Scriptum gibi WW2 üzerine çok iyi bir fikir bie kendini gösterip geleceğe umutla bakmamızı sağlamıştı. Devamında Battle Royale kavramı için kendini gösteren SCUM, Fifa 19’dan önce çıkıp yine istediğini bulamayan PES 2019 ve gizli forvet kıvamında ortaya çıkan Phantom Doctrine bizlere hareketli bir yaz geçirtti.

Yıl sonuna yaklaşırken büyük bombalar düşmeye başlamıştı. FIFA 19, Shadow of the Tomb Raider, NBA 2K19, Asetto Corsa Competizione, Assassin’s Creed Odyssey, Hitman 2, Football Manager 2019, Battlefield V ve Darksiders III hızla piyasada belirdi.

Yılın güzel bitmesi temennisiyle girdiğimiz Aralık ayında eski dost Just Cause 4 ile karşılaştık. Bütün bu yapımları bir kenara koyduğumuzda God of War, Spider-Man ve Red Dead Redemption 2’u ayrıca hatırlamak lazım. Bu 3 yapım bizlere çok uzun saatler boyunca gerçekten eşsiz deneyimler sundular. Hikayesi ayrı, görselliği ayrı, eğlencesi ayrı birer baş yapıttı diyebiliriz.

Önümüzdeki yıl yine hareketli bir gündeme sahip olacak. Yeni çıkacak ekran kartı modelleri, işlemciler ve bu donanımların destekleyeceği oyunlar ile güzel bir yıl bizi bekliyor.

Cevap bırakın