Zoom, ilk “Sosyal Etki” raporunun sonuçlarını duyurdu

0

Zoom’un pandemi ile mücadelede iş birliği yaptığı STK’lar ve kendi içinde geliştirdiği çalışan programlarıyla yaratılan toplumsal desteklerin sonuçlarını içeren Zoom Cares Sosyal Etki raporunun ilki yayımlandı.

 

COVID-19, başka hiçbir şeye benzemeyen sonuçlarıyla hayatımızın her alanını etkilemeye devam ederken; tüm dünya, bu ortak düşmana karşı büyük bir güç ve kararlılıkla mücadelesini sürdürüyor. Eğitimden sağlığa hemen her alandan sivil toplum kuruluşları, pandemiye karşı ortaya koyduğu cesaret ve azimle bireylerin bu süreçte ortaya çıkan her türlü kritik ihtiyacına çözüm bulmak için çalışıyor.

Zoom Video Communications da bu benzersiz ve zor süreç boyunca tüm insanlık için çalışan bu kuruluşlara, sosyal etki iştiraki Zoom Cares ile destek veriyor. Zoom Cares’in hayata geçirdiği çalışmalar ve vakaları içeren “Sosyal Etki” raporunun ilkinin sonuçları geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

Rapor, Zoom’un iş birliği yaptığı kuruluşlarla ilgili detayların yanı sıra, ürün bağışları ve indirimleri, çalışan odaklı çabaları ve yine sektöre sunulan 5 milyon dolardan fazla hibe fonunun küresel etkilerine dair değerlendirmeleri içeriyor.

 

Zoom’da 95 milyar dakikayı aşan süre ders yapıldı

Dünyanın her yerindeki eğitim kurumları bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce pandemi nedeniyle kapandığında, hiç kimse öğrencilerin sınıfa geri dönmesinin ne kadar süreceğinden tam olarak emin değildi. Uzaktan eğitime geçilen okullarda öğrencilerin ders içeriklerine sürekli ve kesintisiz erişimlerine yardımcı olabilmek için, Zoom Basic planındaki K-12, ilkokul ve ortaokullar için toplantılarda 40 dakikalık süre sınırını kaldırdı. Sonuçta 25 ülkede 125.000’den fazla okul, Zoom’da 95 milyar dakikadan fazla zaman geçirdi.

Cevap bırakın