Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürRiot Games’ten Vanguard ekran görüntüsü alıyor iddialarına yalanlama

  Riot Games’ten Vanguard ekran görüntüsü alıyor iddialarına yalanlama

  Riot Games, League of Legends ve VALORANT için kullanılan Vanguard anti-hile sistemi hakkında açıklamada bulundu.

  Vanguard’ın lansmanının başarılı geçtiğini ve oyun içi hile kullanımında belirgin bir düşüş gözlemlendiğini belirten Riot Games, Vanguard’ın herhangi bir donanım arızasına yol açtığına dair bir kanıt bulunmadığını vurguladı. Vanguard’ın oyun istemcisinin (tam ekran) ve oyun istemcinin kapladığı bölgenin (pencereli/sınırsız) bir resmini aldığını, ancak bilgisayarınızın tamamının veya birden fazla monitörün ekran görüntüsünü almadığını açıklayan Riot Games, Vanguard’ın TPM 2.0 ve SecureBoot gibi BIOS ayarlarını değiştirmediğini de teyit etti.

  BIOS ayarlarının karmaşık olabileceğini ve bazı durumlarda sorunlara yol açabileceğini belirten Riot Games, bu gibi durumlarda Oyuncu Desteği ile iletişime geçilmesini önerdi. Riot Games, Vanguard’ın bölgesel gizlilik yasalarına uyduğunu ve Bilgi Güvenliği ve Uyumluluk ekipleriyle doğrudan çalışarak Vanguard’ın güvenli olduğunun altını çizdi.

  Orijinal açıklama ve daha fazla bilgi için:

  Update from Riot on Vanguard
  byu/RiotK3o inleagueoflegends

   

  Vanguard, League of Legends ve VALORANT’ta hile kullanımını engellemek için tasarlanmış bir anti-hile programıdır. Vanguard ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen Oyuncu Desteği ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN