Xiaomi, yeni bir katlanabilir telefon üzerine çalışıyor

0

Çinli üretici Xiaomi, geçtiğimiz aylarda katlanabilir telefonu Mi Mix Fold ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise şirketin yeni bir katlanabilir ekranlı telefon üzerine daha çalıştığı ortaya çıktı.

Mobil sektörde dikkat çeken akıllı telefonlar geliştiren Xiaomi, iddialara göre yeni bir katlanabilir telefon üzerine daha çalışmaya başladı. Geçtiğimiz ay Mi Mix Fold ile hünerlerini sergileyen üretici, şimdi ise bunun daha gelişmiş versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Xiaomi katlanabilir telefon serisini genişletecek

M2011J1C model numarası bilindiği üzere Mi Mix Fold’u temsil ediyor. Ancak benzer kod adına sahip olan M2011J18S model numaralı yeni bir telefon daha ortaya çıktı. Çinli kaynaklar tarafından ortaya çıkarılan bu telefon, Xiaomi’nin yeni katlanabilir cihaz üzerine çalıştığını ortaya koyuyor.

Buna ek olarak sızıntıyı yapan kaynak telefonun özellikleri hakkında da bir takım bilgiler sağladı. Bu bağlamda Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonu; 108 Megapiksel ana, 3x yakınlaştırmayı destekleyen sıvı lens ve ultra geniş açılı sensörlerle donatılacak. Ayrıca cihazın 90Hz yenileme hızına sahip ekranla geleceği de sızıntılar arasında.

Birkaç hafta önce farklı kaynaklarda bu telefon hakkında bir takım bilgileri ortaya çıkarmıştı. Bu kez de Xiaomi’nin ”Argo” kod adında yeni bir katlanabilir telefon geliştirdiği ve bu telefonunda ekran altı kameraya sahip olduğu bilgilerine ulaşıldı.

Her iki kaynağında sızdırdığı bilgiler muhtemelen aynı telefonu ortaya koyuyor. Dolayısıyla birkaç ay içinde Xiaomi’den yeni bir katlanabilir telefon görmemiz yüksek  bir ihtimal gibi duruyor.

Cevap bırakın