Samsung’un Galaxy S9 planı şaşırttı!

0

Samsung geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu Galaxy S8 serisi ve Note 8 ile büyük sükse yaratmayı başarmıştı. Şimdiyse hem yeni nesil cihazlarını hem de gelecek nesildeki telefonlarını çok etkileyecek bir kararı vermiş durumda. Samsung, Galaxy S9 serisine bir şekilde ekran üzerinden parmak okuma özelliğini getirmek istiyor ve adımlarını da bu yönde atıyor.

Galaxy S9 serisinden güç alan Note 9, parmak izi devrimini yapabilir

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü üzerinden sızdırılan bir taslağa göre, Samsung akıllı telefonu ve parmak okuma sensörünün yeni patentleri görünüyor. Bu alanda bir ilk olan Vivo X20 Plus‘a oldukça benzeyen model, neredeyse aynı tekniği uygulayarak cihazın kilidinin kaldırılmasını sağlayacak.

Galaxy S9

Şu ana kadar sızdırılan tüm bilgilere göre Galaxy S9 ve S9+ arka panellerinde parmak okuma sensörü kullanacaklar. Ama şu noktadan da düşünmek gerekiyor. Samsung bu yıl ekran tarafında büyük bir devrim yapacak. Geçtiğimiz yıl yeni tasarımı ön plana çıkartan firma, şimdi de yeni ekran teknolojisini bizlerle buluşturacak.

Bu teknolojinin parmak izini ekrandan okutma anlamında büyük başarı sağlayacağını tahmin etmek çok da güç değil. Bakalım özellikle Note 9 döneminde nasıl bir sürpriz ile karşılaşacağız?

Cevap bırakın