Samsung Galaxy S20 serisi için Android 11 güncellemesine sayılı gün

0

Android 11 için vaktin yaklaştığına işaret eden son gelişmeler, güncellemeyi merakla bekleyen Türkiye’deki Samsung Galaxy S20 sahiplerini heyecanlandırdı.

Samsung’un 2020 yılındaki en güçlü akıllı telefon serilerinden biri olan köklü ‘S’ serisinin yeni Android işletim sistemi güncellemesine kavuşacağı tarih yaklaşıyor. Zira Android 11 tabanlı One UI 3 arayüzünün ‘beta versiyonunun’ dağıtımına az sayıda ülkede başlandı bile. Nihai sürüm için vaktin yaklaştığına işaret eden bu gelişme, güncellemeyi merakla bekleyen Türkiye’deki çok sayıda Galaxy S20 kullanıcısını da heyecanlandırdı.

Yakın zaman önce WiFi Alliance, Galaxy S20 modellerinin tümü için Android 11 sertifikası vermişti. Söz konusu sertifika, Android 11’in resmi dağıtımından kısa süre önce veriliyor. Diğer taraftan ilgili güncellemenin beta aşaması sürüyor. Bu noktada küresel ölçekteki milyonlarca Samsung Galaxy S20 serisi sahibinin Kasım ayı içerisinde Android 11’e merhaba deme iddiaları da artıyor.

Son günler mi?

Bu arada Samsung Galaxy S20 serisinin yanı sıra bir diğer ‘yıldız modeller serisi’ Note 20’nin de benzer tarihlerde Android 11’le entegre olması bekleniyor. Bu aşamada Galaxy S20 serisinde olduğu gibi Note 20 serisinde de Android 11 ve One UI 3 beta sürümlerinin testleri birçok ülkede devam ediyor. En nihayetinde iki önemli akıllı telefon grubunun da yeni işletim sistemine kavuşma tarihlerinin sayılı olduğunu düşünüyoruz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın