Samsung FlexWash ve FlexDry tanıtıldı

0

samsungflexwash-flexdry

Çamaşır makinesi ve kurutma makinesinde üstte ikinci bir bölme fikrini hayata geçiren yeni Samsung FlexWash ve FlexDry, ABD’de düzenlenen teknoloji fuarı CES 2017 kapsamında tanıtıldı. Güney Kore merkezli şirketin çift bölmeli çamaşır ve kurutma makineleri, gerek tasarımları gerekse özellikleri ile dikkat çekti.

Her iki makinenin de çamaşırların aynı anda yıkanması ve kurutulmasını mümkün kılan ekstra bölmeleri bulunuyor. Öne çıkan nokta ise iki bölmenin de ayrı ayarlarla kullanılabilmesi. Üstte hassas beyazlar, altta kazaklar yıkanabiliyor örneğin, bunun gibi birçok senaryo söz konusu. Aynı şekilde çamaşır kurutma sistemi Samsung FlexDry da farklı ısılarda kurutma sunuyor.

Samsung, FlexWash’ta yıkamanın iki ayrı su hattı olmadan gerçekleştiğini ifade ediyor. Sisteminin içerdeki bir ayırıcı sayesinde çalıştığı belirtiliyor. FlexDry’ın ise aynı anda kurutulması beklenen farklı kumaş türleri için hassas bir çözüm olduğu belirtiliyor.

İki modelin inovatif fikirlerle donatıldığı gözden kaçmazken dikkat çeken temel özelliklerinin yüksek yıkama/kurutma kapasiteleri ile zamandan tasarruf sağlamanın yanı sıra ayrı yıkama sistemleri ve akıllı telefonla uyumlu olarak çalışabilme olduğunun altı çiziliyor.

Android ve iOS cihazlarda kullanılabilen Samsung Smart Home uygulaması üzerinden işlem başlatma-durdurma, süreci izleme gibi özellikler gerçekleştirilebiliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın