Oyuncular için geliştirildi: Samsung CH711

0

ekran-resmi-2017-01-09-11-18-24

Oyun severler, tasarım profesyonelleri, vb için özel olarak geliştirilen kavisli ekranlı 4K çözünürlüklü monitör Samsung CH711, Kuantum Dot ekranı ile iddialı. İşte detaylar…

Samsung, geniş monitör yelpazesine Kuantum Dot teknolojisine sahip olan ve iki farklı boyutta sunulan CH711 modelini dahil etti. 31.5 ve 27 inç olmak üzere farklı boyutlarda gelen monitörün dikkat çekici diğer özelliği de kavisli tasarımı.

ABD’de 8 Ocak 2017 tarihinde sona eren CES 2017 kapsamında lanse edilen model, özellikli hardcore oyuncular, mimari, endüstriyel tasarım gibi alanlarda profesyoneller ve görsel sanatçılar için ideal seçeneklerden.

2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip olan Samsung CH711’in 178 derecelik geniş görüş açısı son derece efektif bir kullanımın öne çıkan parametreleri arasında gösterilebilir.

sRGB kapsama alanı,1 m/s tepki süresi ve yüksek malzeme kalitesi de diğer iddialı ayrıntıları arasında.

Kavisli monitörün canlı ve zengin renkler sunduğuna vurgu yapılıyor.

OLED ekran yerine ayrı bir yol izleyerek Kuantum Dot teknolojisine ağırlık verdiği görülen Samsung’un bu hamlesi ile gecikme süreleri anlamında öne çıktığı belirtiliyor. Öte yandan OLED teknolojisinin görüntü kalitesi anlamında az bir farkla daha iyi sonuçlar sergilediği yönünde bulgular söz konusu.

En nihayetinde ise uzun yıllara dayalı ekran teknolojisi uzmanlığı ekseninde, Samsung’un CH711’de de olduğu gibi güçlü modeller sunmaya devam ettiği görülüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın