Nokia 9 özellikleri netleşiyor!

0

Barcelona’da tanıtılması beklenen biri olan ancak tanıtılmayan Nokia 9 için yeni detaylar ortaya çıktı. Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2018 teknoloji fuarına kalan telefonun özellikleri netleşmeye başladı. Nokia 9 özellikleri nasıl olacak?

nokia 9 özellikleri

Nokia 9 özellikleri nasıl olacak?

Nokia 9’un 18: 9 en boy oranına sahip 5.7 inçlik çerçevesiz bir ekranla gelmesi bekleniyor. HDM Global amiral gemisi modelinde ön tarafı tamamen ekran yapmak adına muhtemelen çentikli tasarıma yer verebilir.  Android P işletim sisteminin çentik desteği sunması 2018 yılında çıkacak olan çok sayıda Android işletim sistemli modelin bu tasarımla gelme ihtimalini yükseltiyor.

Nokia modeli bu yıl tanıtılan birçok amiral gemisi modellerde olduğu gibi muhtemelen Snapdragon 845 işlemci ile gelecek. 6 GB RAM ve hızlı şarj özellikli 3800 mAh gücünde bir batarya da yeni cihazın muhtemel özellikleri arasında.

Nokia’ın 9’un 22 MP çözünürlüklü çift ana kamera ve 12 MP çözünürlüklü ön kamera ile geleceği düşünüyor. Yeni modelin Galaxy S9 Plus’a yakın bir fiyat ile geleceği de iddialar arasında. Bu iddialar eşliğinde telefonun, 2018 yılındaki en iyi modeller arasında gireceğini belirtmek mümkün. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın