LG Rollable için çıkış tarihini ele veren detay

0

LG hakkında bir süredir gündemde pek çok konu bulunuyor. Şirket yaşanan zarar sebebiyle öncelikle telefon bölümünü kapatacak denmişti. Bunun akabinde şirket yana doğru genişleyebilen akıllı telefona LG Rollable ile dikkat çekmiş ancak bu cihazın resmi olarak satılmayacağı söylenmişti. CES 2021 kapsamında kullanıcıların karşısına çıkan LG, satışa sunmayacağını söylediği telefon için yeni bir sertifika aldı.

LG Rollable için alınan sertifika telefonun satışa çıkabileceğine işaret ediyor

Akıllı telefon pazarında 4.5 milyar dolarlık zarar elde eden LG, farklı bölümlerine yöneleceğini söylemişti. Bu planlarının dışında tuttuğu düşünülen genişleyebilen telefonu için farklı teknolojiler kullanmıştı. Telefonun kıvrılabilir yapıda bir OLED ekrana sahip olduğu ve genişletildiğinde 7.4 inçlik bir ekranla karşılaşacağımızı söylemek mümkün.

LG Rollable

Telefon için alınan Bluetooth SIG sertifikası telefonun yakında piyasaya çıkacağına işaret ediyor. Kaynaklara göre telefonun 2021 yılının ilk ya da üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacağı söyleniyor ancak hemen umutlanmamak gerekiyor zira bu telefon gerek özellikleri gerek kullanılan teknolojiler sebebiyle çok az kişiye seslenmesi bekleniyor. Oldukça yüksek bir fiyata karşımıza çıkması beklenen bu cihazın ilerleyen günlerde kesin tarihlerle karşımıza çıkacağı aktarılıyor.

Cevap bırakın