Lenovo, Türkiye PC pazarına ilişkin bazı verileri açıkladı

0

Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo, Türkiye’deki PC pazarındaki konumuna dair bazı verileri kamuoyuyla paylaştı. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Lenovo, IDC’nin 2018 yılı ilk çeyreği rakamlarına göre yüzde  25.4’lük pazar payı ile Türkiye’de toplam PC pazarında ilk sıradaki konumunu sürdürüyor. Notebook konusunda köklü markalardan biri olan Lenovo, dizüstü bilgisayar pazarında da yüzde 29.5’lik pay ile rakiplerini geride bırakarak lider durumda.

2017 senesini de çok başarılı geçiren ve gelirlerini bir önceki seneye göre yüzde  20 gibi önemli bir oranda artırmayı başaran Lenovo, bu bağlamdaki başarısını devam ettiriyor.

Lenovo Türkiye Genel Müdüründen açıklama

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Lenovo, 2018 yılının ilk çeyreği IDC rakamlarına göre Türkiye’de toplam PC pazarının lideri oldu. Lenovo, Türkiye’de dizüstü bilgisayar pazarındaki liderliğini korurken Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, açıklanan sonuçlarla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “IDC rakamlarına göre Lenovo olarak yılın ilk çeyreğinde de büyümeyi sürdürüyoruz. 2018’de Türkiye pazarında çift haneli bir büyüme hedefimiz var. Müşteri deneyimine ve yenilikçiliğe yönelik odaklanmamızla bu rekabetçi pazarda karlılığımızı artırmaya devam edeceğiz.”

MediaMarkt’ta satışa sunulan dizüstü bilgisayar modellerini incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya

 

Cevap bırakın