Japon Himawari 8 uydusundan çarpıcı fotoğraflar

0

dunya-uzay

Dünya, uzaydan çekilmiş fotoğraflarla birçok kez insanoğlunu detaylarına, mavisine ve bulutlarına hayran bıraktı. Ancak şu da bir gerçek ki Dünya fotoğrafları her zaman tamamen net olamayabiliyor. Japonların meteoroloji uydusu Himawari 8 ise son dönemdeki en etkileyici ve en net Dünya görsellerini insanlığa armağan ediyor.

Dünya üzerinde bir gün boyunca yüzlerce fotoğraf çekimi gerçekleştiren Himawari 8 uydusu, böylelikle benzersiz bir Dünya resminin de kaynağı olmayı başardı. Her bir fotoğraf için 10 dakika süresince time-lapse gerçekleştirildi ve sonuçlar gezegenimize ilişkin etkileyici bir görselliğin önünü açtı.

dunya-uzay

Fotoğraflarda Pasifik’teki tayfunlar, Avustralya’nın ve Asya’nın karakteristik renkleri harikulade bir biçimde belgelenmiş oldu.

Söz konusu uydunun görevini daha uzun yıllar sürdüreceği için önümüzdeki süreçte de etkileyici dünya karelerinin kaynağı olmaya devam etmesi bekleniyor.

Bu görsellerin detaylı hallerine göz atmak için buraya tıkladığınızda New York Times sayfasına yönlendirileceksiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın