İngiliz üreticiden sürpriz akıllı telefon

0

 

Ekran_Resmi_2016-01-19_19_37_23

İngiltere, akıllı telefon ve hatta genel olarak tüketici elektroniği denildiği zaman akla gelen ülkeler arasında yer almıyor. Bununla birlikte Avrupa ülkesinde zaman zaman teknoloji dünyasına sunulan çeşitli aygıtlarla karşılaşılabiliyor. İşte bunlardan biri Bush adlı üreticinin geliştirdiği akıllı telefon…

Bush Eluma B1 adıyla gelen cihazın ilgi çekici özelliği Android işletim sistemiyle değil, Windows 10 Mobile ile geldi. Hatta Windows 10’lu ilk İngiliz meşeili akıllı telefon olarak da lanse edilebilir. Peki bu sürpriz modelin detaylarında neler var?

İlk olarak Bush markasının geliştirdiği akıllı telefon, son derece bütçe dostu ve rekabetçi bir fiyatla teknoloji raflarına gelmeye hazırlanıyor. Windows 10 Mobile OS yüklü modelde teknolojinin merkezinde 4 çekirdekli işlemci ve 5 inçlik HD IPS ekran yer alıyor.

Üründe 16 GB dahili depolama kapasitesi bulunurken, hafızasının microSD vasıtasıyla artırılabildiği kaydediliyor. Maksimum artırılabilir hafızanın ise 128 GB olduğu belirtiliyor. 1 GB RAM, 2100 mAh pil, 4G, çift SIM desteği diğer öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Fiyatı ile şaşırttı

İngiliz markasının akıllı telefonunda tasarıma dair detaylar ise özetle şöyle; 142 x 72 x 8.2mm ölçülerinde 152 gram ağırlığa sahip. Fiyatı ise inanması güç ama sadece 79.95 Sterlin, yani yaklaşık 340 TL.

İngiliz online ticaret sitesinde satışlarına başlanan modelin yakın zamanda teknoloji mağazalarına da gelmesi bekleniyor. Ülke dışına çıkması ise şimdilik belirsizliğini koruyan bir detay durumunda, ancak beklenmiyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın