Galaxy S20 Ultra modeli ne kadar bir sürede şarj oluyor?

0

Akıllı telefon üreticileri arasındaki rekabet artmaya devam ettikçe bu rekabeti akıllı telefonlarda kullanıcılara sunulan teknik özellikler arasında görmek mümkün. Son yıllarda artış gösteren hızlı şarj destekleyen telefon modelleri arasında Galaxy S20 Ultra da var. Peki bu model geçtiğimiz yılki modellere göre nasıl bir değişiklik gösterdi? Galaxy S20 Ultra şarj süresi ne kadar?

Galaxy S20 Ultra şarj süresi ne kadar?

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S10‘da 15W hızlı şarj desteği bulunurken, bu modelin bir üst modeli olan Galaxy S20 Ultra modeli 45W hızlı şarjı destekliyor. Kutudan bu güce sahip bir adaptör çıkmasa bile bu modeli, teknik olarak yüksek hızlı şarj adaptörleri ile şarj etmek mümkün.

Galaxy S20 Ultra modeli 5.000 mAh gibi büyük bir bataryaya sahip. Bu modelin büyük bataryasını 45W güce sahip bir adaptör ile şarj etmeye kalktığınızda sadece 58 dk beklemeniz gerekiyor. Bu şarj hızı, özellikle Huawei gibi hızlı şarj konusunda önde olan markaları bile zorlamaya yetiyor. Huawei’nin ülkemizde bulunan en gözde amiral gemisi P30 Pro dahi bu hıza ulaşamıyor.

Cevap bırakın