Facebook ile sanal gerçeklik deneyimi güncellendi!

0

Oculus RiftSanal gerçeklik dijital hayatın içine girmeye devam ederken, öncü sosyal medya ağlarından Facebook’tan bu yönde ilgi çekici bir adım geldi. İşte detaylar…

Teknoloji dünyasında adından henüz yeni yeni söz ettiren bir kavram maiyetindeki sanal gerçeklik, güncelleme tarafında da gelişmelere sahne oluyor. İşte bunlardan sonuncusu sanal gerçeklik aygıtlarını kullanarak Facebook hesabını aktif edenlere yönelik geliştirmelerle ilgili. Detaylar ilgi çekici…

Oculus Rift ve Gear VR’a Facebook güncellemesi!

Facebook’un sunduğu özellik, popüler sanal gerçeklik ekipmanları Oculus Rit ve Gear VR için bir dizi yenilik sunuyor. Söz konusu güncelleme ile sanal gerçeklik aygıtlarına sesli arama yapabilme özelliği geldi.

İlk aşamada İngilizce dili için kullanıma açılan özellik, oyunlar ve uygulamalar arasında daha pratik gezintilerinin önünü açacak. Oculus Home açıkken ‘Hey Oculus’ dendiğinde komut beklenmeye başlanıyor. Ayrıca Gear VR üzerinden Oculus Room erişiminde de sesli komut özelliği kullanılabiliyor.

Bununla birlikte söz konusu platformlar için sürecin beta şeklinde olduğu kaydediliyor, katedilmesi gereken çok yol olduğu ve bunun henüz bir başlangıç olduğu belirtiliyor. Örneğin mevcut versiyon ile Facebook bildirimlerine, profile, vb bakılamıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın