Evinizin Hijyenini Artıracak Ürünler

1

Evinizin temiz ve hijyenik olması, hem ruh sağlığınızı hem de beden sağlığınızı etkiler. Evinizin hijyenini artıracak ürünleri yazımda bulabilirsiniz.

Evinizin Hijyenini Artıracak Ürünler

Tüm dünyayı etkisine alan, hepimizi evimizde daha fazla vakit geçirmek durumunda bırakan Koronavirüs sebebiyle yeterli hijyeni sağlamak ve sağlığımızı korumak konusunda endişelerimiz artıyor. Artık evlerimizin ihtiyaçlarını yeni baştan düşünmenin ve olmazsa olmazlarımızı belirlemenin de zamanı geldi. Belki önceden gerekli olmadığını düşündüğümüz veya almayı ötelediğimiz pek çok cihaz veya ürüne şu anda ihtiyaç duyuyoruz. Sizlere fikir vermesi amacıyla hazırladığım bu derlemede, kendi hayatımda fark yaratan ürün gruplarına yer vermeye çalıştım.

 

Evinizin hijyenini artıracak ürünleri
Evinizin hijyenini artıracak ürünleri

 

Hava temizleme cihazları

İlk önerim bulunduğunuz mekanın hijyenini sağlayan hava temizleme cihazları olacak.

Kişisel hijyenimize daha çok önem verdiğimiz şu günlerde, soluduğumuz havayı daha da temiz hale getirmek istiyoruz. Kapalı alanda fiziksel hijyeni sağlamak kolay oluyor, öte yandan temiz hava akışı sağlamak hiç kolay değil. Bulunduğumuz kapalı mekan evimiz bile olsa “sanılanın aksine” bazen dışarıda soluduğumuz havadan daha kirli olabiliyor.

Bulunduğu kapalı ortamlarda hava sirkülasyonu sağlayan ve soluduğumuz havayı daha temiz kılan COWAY AP1516D Hava Temizleme Cihazı hijyen konusunda tetikte olduğumuz şu günlerde yaşam kalitenizi artırmaya aday.

Evinizin hijyenini artıracak ürünleri

Toz Torbasız Süpürgeler

İster ofiste, ister evde olun özellikle kış aylarında bulunduğumuz mekanı daha az havalandırıyor ve toza – mikroplara daha fazla maruz kalıyoruz. Bu durum toza karşı hassasiyetimizin artmasına sebep oluyor. Ortamın mevcut kir ve toz karmaşasından arındırmak ve hijyeni sağlamak adına yaptığımız temizlik, yaşam kalitemizi de artırıyor.

Küçük bir bebeğiniz varsa veya aile bireyleriniz arasında dönem dönem astım ve alerji gibi rahatsızlıklar nüksediyorsa toz torbasız elektrik süpürgesi ile daha hijyenik ve tozdan uzak bir ortam yaratabilirsiniz. Evcil hayvan sahiplerinin başlıca şikayetleri arasında yer alan “dökülen tüyleri” temizlemek için de pratiklik sunan bu süpürgeler, hem emiş gücü ve filtreleri ile öne çıkıyor hem de yeni bir toz torbasına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Elektrik süpürgenizi değiştirmeyi düşünüyorsunuz “Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi” konusunda rehber niteliğindeki yazımı okumanızı öneririm.

Çamaşır Kurutma Makineleri

Hijyen sağlamak için daha fazla çamaşır yıkıyor ve çamaşırlarımızı daha sık kurutmak durumunda kalıyoruz. Kent düzeninin neredeyse tamamen değişmesiyle birlikte yeni yapıların birçoğunda balkonlar eskisi kadar işlevsel olmadığı için ve toplu konutlarda yaşamanın getirdiği “balkona çamaşır asmama” kuralının giderek yaygınlaşması sebebiyle çamaşırları zaman zaman salonun ortasında, kanepelerin ya da peteklerin üzerinde kurutma modası başladı. İşlevsel bir balkona sahip olmadığı için ya da yönetimin aldığı karar gereği balkona çamaşır asamayan insanlar da yavaş yavaş çamaşır kurutuculara yöneliyor. Çamaşır kurutma makineleri sadece çamaşırlarımızı kurutmuyor, gözle göremediğiniz tozları da giysilerinizden uzaklaştırıyor. Özellikle evde evcil hayvanı olanlar (dökülen kedi ve köpek kılları) ve bebek sahibi aileler (yoğun pamuklu bebek kıyafetleri) için olmazsa olmaz teknolojik ürünlerin başında çamaşır kurutma makineleri geliyor. Çamaşır kurutma makineleri konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz, rehber niteliğinde hazırladığım aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

Çamaşır Kurutma Makinesi Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

 

Çekmeceli Derin Dondurucular

Eğer evinizde yeterli bir alan varsa derin dondurucular her daim kurtarıcı olabilen elektronik cihazların başında geliyor. Özellikle şu dönemde daha fazla yiyecek stoklamak durumunda kaldığımız, daha az alışveriş yaptığımız malum. Tüm gıdaları uzun süreli olarak saklamamızı ve sağlıklı şekilde tüketebilmemizi mümkün kılan derin dondurucular her evin olmazsa olmazları arasına girmeli. Mevsiminde satın alıp, yıkayıp paketledikten sonra sakladığımız tüm gıdalar hijyeni düşünmeden tüketmeyi de mümkün kılıyor. Çekmeceli Derin Dondurucu almadan önce tercihinizi şekillendirecek bir takım özellikleri bilmeniz önem taşıyor. Aşağıdaki yazımda dolap tipi derin dondurucu olarak da bilinen çekmeceli derin dondurucular hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz.

Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

 

 

Tasarruf sağlayan teknolojik ürünler

Malum ekonomimize en çok dikkat ettiğimiz, daha tasarruflu harcama yaptığımız bir dönemdeyiz. Hem daha az elektrik harcayan hem de daha ekonomik ve uzun soluklu kullanabileceğimiz teknolojik ürünleri tercih ediyoruz. Tasarruf sağlayan teknolojik ürünler ile ekonominize uzun süreli katkı sağlamak isterseniz aşağıdaki yazımı da okuyabilirsiniz.

Tasarruf Sağlayan Teknolojik Ürünler 

 

 

Evinizin Hijyenini Artıracak Ürünler – BRITA Sürahi

Filtreli Su Arıtmalı Sürahiler

Listemin son sırasında musluk suyunu filtreleyen BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi var. Bu sürahiyi yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve neden daha önce düşünüp almadığım için kendime kızıyorum. Hali hazırda evimde profesyonel bir su arıtma sistemi bulunmuyor. Çok su tüketen bir aileyiz ve sürahi sayesinde çay – kahve gibi ihtiyaçlarımız için musluk suyunu arıtmaya başladık. Dolaba girecek sebze ve meyveleri de dezenfekte ettikten sonra sürahi ile arıttığım sudan geçiriyor ve dolaba öyle yerleştiriyorum. Kullanması çok basit, kutunun içerisinden çıkan filtre kartuşu (bir filtre yaklaşık 150 litre suyu filtre edebiliyor) sürahinin alt bölümüne yerleştirip, suyu hazneye alıyorsunuz. Hazneden alt bölgeye incencik akan suyun içimi de çok güzel. Şu dönemde çok ilgi gören bu ürünün MediaMarkt’ta bulunabiliyor olması mucize çünkü yok satıyor. Fiyat performans açısından çok başarılı olan ürünü almaya karar verirseniz yedek filtrelerinden de sipariş vermenizi öneririm.

Hepinize sağlıklı ve huzur dolu günler diliyorum.

1 yorum
  1. […] temiz ve hijyenik olması, hem ruh sağlığınızı hem de beden sağlığınızı etkiler. Evinizin hijyenini artıracak ürün önerilerine yer verdiğim yazımı da okumanızı […]

Cevap bırakın