Çamaşır Kurutma Makinesi Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

0

Çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyor ve nasıl seçeceğinizi bilemiyorsanız rehber niteliğindeki yazım tam sizlik.

Kent düzeninin neredeyse tamamen değişmesiyle birlikte yeni yapıların birçoğunda balkonlar eskisi kadar işlevsel olmadığı için ve toplu konutlarda yaşamanın getirdiği “balkona çamaşır asmama” kuralının giderek yaygınlaşması sebebiyle çamaşırları zaman zaman salonun ortasında, kanepelerin ya da peteklerin üzerinde kurutma modası başladı.

İşlevsel bir balkona sahip olmadığı için ya da yönetimin aldığı karar gereği balkona çamaşır asamayan insanlar da yavaş yavaş çamaşır kurutuculara yöneliyor. Çamaşır kurutucu fiyatları, ürüne göre farklılık gösterirken “ çamaşır kurutma makinesi modelleri arasından hangisini seçmeliyiz, çamaşır kurutucu seçerken nelere dikkat etmeliyiz? ” noktasında dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Çamaşır Kurutma Makinesi

Çamaşır kurutma makinesi seçerken ilk olarak ürünün kaç kilogram doldurma kapasitesine sahip olduğu incelenir. Tek başına ya da iki kişi olarak yaşayan kişilerde bu çok önemli bir kriter olmasa da çocuklu ve aynı evde kalan birey sayısı fazla olan aileler için hem çamaşır makinelerinin hem de çamaşır kurutma makinelerinin kapasitesi oldukça önemli bir kriter. Malum, evdeki kişi sayısı arttıkça kirlenen, yıkanması ve kuruması gereken kıyafet sayısı da artıyor.

 

 

Çamaşır Kurutma Makinesi Nasıl Seçilmeli?

Çamaşır kurutma makinesi konusunda en büyük kafa karışıklıklarından birisi de hem yıkama hem kurutma makinesi mi, yoksa sadece kurutma makinesi mi alınması gerektiğidir. Kimileri iki fonksiyonun bir makinede verimli çalışmayacağını düşündüğü için sadece çamaşır kurutma makinesi alırken kimileri de yıkama ve kurutma fonksiyonuna sahip olan makinelere yöneliyor.

 

Büyük eve sahip olan ve evinde yeteri kadar alanı bulunan kişiler yıkama makinesinin yanı sıra kurutma makinesi de alabilirken evi daha küçük boyutlarda olanlar iki özelliği tek makinede görmeyi istiyorlar. Aslında bu konudaki seçim biraz da sizin evinizin boyutu ile alakalı diyebiliriz.

 

Çamaşır kurutucu modelleri, program sayıları açısından da farklılık gösterebilir. Kimi kurutucular 12 program sayısına sahipken kimileri de 16 programa ya da daha farklı sayılarda programa sahip olabilirler. Çamaşır kurutucu seçerken hangi programlara ihtiyacınız olduğunu ve bu programların hangi makinelerde yer aldığını incelemenizde de fayda var.

 

Bazı makineler de çamaşırlar için kırışıklık azaltma teknolojisine sahip. Bu sayede birçok giysiniz için ütü derdinden tamamen kurtulabilir ya da ütüye harcadığınız zamandan tasarruf edebilirsiniz.

 

Çamaşır Kurutma Makinesi Modelleri

Çamaşır kurutma makineleri “Kurutma Makineleri” ve “Yıkamalı Kurutma Modelleri” olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Yıkamalı kurutma modellerinde cihaz hem yıkama hem de kurutma işlemi yapabiliyor. Ancak evinizde yeriniz var ise “Kuruma Makinesi” almanızı öneririm. Aşağıda sizler için önerdiğim çamaşır kurutucu modellerini görebilirsiniz.

 

 

GRUNDIG GDC 70

Grundig tarafından üretilen GDC 70 model çamaşır kurutma makinesi 7 kilogram doldurma kapasitesine sahip. 16 programlı çamaşır kurutma makinesinde kırışıklık önleyici sistemin yanı sıra değiştirilebilir kapı tamponu da bulunuyor. “B” enerji verimlilik sınıfındaki ürün ayarlanabilir başlangıç zamanı özelliğine sahip ve kalan süre ekranı ile zaman konusunda sahibine farkındalık sağlıyor. Özellikleri bazı makinelere nazaran daha alt seviyede olsa da fiyat açısından, bütçesi çok geniş olmayan aileler için oldukça ideal bir ürün.

 

 

SIEMENS WT45W560TR

SIEMENS’in bu modelini ben de evimde kullanıyorum. Özellikle bebeği olan anneler ya da evinde kedi, köpek gibi evcil hayvanlardan dökülen tüylerden şikayetçi olanlar için bu ürün oldukça ideal. 8 kg kapasiteli kurutma makinesi A++ enerji verimlilik sınıfında. Program sona erdikten sonra iki saat boyunca çamaşırlarınızı kırıştırmadan muhafaza edebilen bu çamaşır kurutucu, program bitiş zamanını 24 saate kadar ertelemenize de izin veriyor. Yünlüler için özel bir kurutma sepeti olan ürün iki sene garantili ve çamaşırları koruyan büyük çelik tambura sahip. Çamaşırlarınızı ipte ya da ev içerisinde kurutmak yerine makine ile kurutmak istiyorsanız bu ürün işinizi görecek ve sizi memnun edecektir.

 

 

SAMSUNG WD80J5410AS

Hoover’ın hem yıkama hem kurutma özelliğine sahip olan bu makinesinin sahip olduğu program sayısı 12. 11 kiloya kadar yıkama, 8 kiloya kadar da kurutma hacmine sahip makine evinde kurutma ve yıkama makinesi için ayrı yer ayırma lüksüne sahip olmayanlar için iyi bir seçim olabilir.

 

 

 

BOSCH WTW86261TR

Bosch tarafından üretilen A++ enerji verimlilik sınıfındaki bu çamaşır kurutma makinesi ise 8 kilogram kurutma kapasitesine sahip. 65 desibel gürültü seviyesinde çalışan çamaşır kurutucu 3 sene resmi üretici garantili ve 55 kilo ağırlığında.

 

 

LG FH0C9CDHK7.ASSPLTK

LG’nin bu yeni ürünü tam 18 programa ve 10 Kg. kurutma özelliğine sahip. Teknolojik açıdan tam donanımlı kurutucunun WiFi Kablosuz Uzaktan Bağlantısı bulunuyor. 10 Yıl Motor Garantisi ile sunulan ürün; buharlı yıkama, buharlı tazeleme, turbowash gibi yeni özellikleri ile geliyor. Dokunmatik LED ekranı ise hem kullanışlı hem de çok şık. Özellikle kalabalık ailelerin favorisi olabilir.

 

Çamaşır kurutucu fiyatları  699 TL.’den başlıyor ve günlük hayatınızda zamandan kazandırırken, sunduğu konfor – temizlikle fark yaratıyor.

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın