Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

0

Çekmeceli Derin Dondurucu almadan önce tercihinizi şekillendirecek bir takım özellikleri bilmeniz önem taşır. Bu yazımda dolap tipi derin dondurucu olarak da bilinen çekmeceli derin dondurucular hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz.

Malum buzdolaplarındaki dondurucu kısmı çoğu zaman yetersiz kalıyor. Bu sebeple pek çok evde artık derin dondurucu ihtiyacı oluyor. Özellikle şu dönemlerde taze sebze ve meyve oldukça bol. İhtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz bir çekemceli derin dondurucu bu konuda daha az çeşit bulduğumuz kış mevsimi için çözüm ve çeşitlilik sunacaktır.

Bu tür ürünler sık yenilenmez, satın alındıklarında uzun yıllar tam performansla çalışarak hem ekonomimize fayda hem de hayatımıza düzen getirirler.

Gelin şimdi dondurucu seçmeden önce dikkat etmeniz gerekenleri birlikte görelim.

 

Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

Dolap tipi derin dondurucu olarak da bilinen çekmeceli derin dondurucuların raf ve çekmecelerinin bulunması en büyük tercih nedenleri arasındadır. Otomatik defrost özelliği de olan bu ürünlerin hacimleri sandık tipi donduruculara kıyasla daha dar, fiyatları ise biraz daha yüksektir.

Derin dondurucular sebze, meyve ve etleri en taze olduğu mevsimlerde alıp güvenle saklamamıza olanak tanırlar. En sevdiğiniz gıdaları yıl boyu tüketebilmenizi de mümkün kılar, “ne pişirmeliyim” derdinden kurtarıp, zamanın size kalmasını da sağlarlar. Derin dondurucularda sakladığınız gıdalar sayesinde, seralarda ya da mevsim dışı yetiştirilen hormonlu meyve ve sebzeleri tüketmekten kurtulursunuz.

Derin dondurucu alırken dikkat etmeniz gerekenler genel olarak cihazın depolama kapasitesi, harcadığı elektrik miktarı, ihtiyacınıza uygun olup olmadığı ile ilgilidir. İlk kez bir derin dondurucu alacaksanız, hangi tip ürünün ihtiyaçlarınızı karşılayacağını, ne kadar yer kaplayacağını, avantajlarını ve ortalama enerji tüketimini bilmeniz önemlidir.

 

Çekmeceli Derin Dondurucuların Avantajı Nedir?

Çekmeceli derin dondurucular tam bir konfor ve düzen sağlar. Sandık tipi gibi yatay değil, dik olurlar. Bu sebeple bulundukları alanda görüntü olarak daha az yer kaplarlar. Kapakları ise tıpkı buzdolabı gibi önden veya yana doğru açılır. Çekmecelerine sebze ve etleri yerleştirmek, çıkarmak son derece pratik ve rahattır. Çekmeceli derin dondurucular sayesinde ihtiyaç duyduğunuz gıdalar için dolaptaki tüm ürünleri gözden geçirmek zorunda kalmaz ve dolabınızın soğukluğunu yitirmesine sebep olmazsınız. Ayrıca çekmecelerin üzerinde hangi ürün gruplarını yerleştirebileceğiniz belirtilmiştir. Daha küçük besin paketlerini ve farklı ısılarda dondurmanız gereken gıdaları kolayca muhafaza edebilirsiniz.

 

Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

 

Çekmeceli Derin Dondurucu Çeşitleri

Çekmeceli derin dondurucular no frost, statik, otomatik veya manuel defrost gibi özelliklere sahiptir. Derin dondurucuların bu çalışma prensibi, dolabın iç kısmında birikmesi muhtemel olan buzlardan zarar görmemesini ve yiyeceklerin buzdan etkilenmemesini sağlar. Bu işlem enerji tüketimini arttır, karlanma olmadığından dondurucu bakımı için harcanacak eforu da azaltır.

MediaMarkt avantajları ile satın alabileceğiniz çekmeceli derin dondurucu çeşitlerine gelince.

 

Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?
Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

 

BOSCH GSV33VW31N 7 Çekmeceli Derin Dondurucu

A++ enerji sınıfında olan bu derin dondurucu, minimum enerji ile maksimum performans sağlıyor. 90 ° açılabilen kapısı sayesinde yerleştirildiği her alanda kolayca kullanılabiliyor. 28 kg. kapasiteli dondurucunun yıllık enerji tüketimi ise sadece 204 kWh. Dondurulmuş büyük gıdalarınız için ekstra alan sunan bu ürün özellikle kalabalık aileler için ideal.

Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?
Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

 

HOTPOINT (+) UH6 1T X.1 6 Çekmeceli Derin Dondurucu

A+ enerji sınıfında olan bu derin dondurucu, 12 kg. kapasiteli. Statik soğutma sistemi ile gelen cihaz, süper dondurma fonksiyonu ve değiştirilebilir kapı yönü ile öne çıkıyor. Dondurucunun yıllık enerji tüketimi ise 267 kWh

Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?
Çekmeceli Derin Dondurucu Nasıl Seçilir?

 

ALTUS (+) AL-709 E 5 Çekmeceli Derin Dondurucu

A+ enerji sınıfında olan bu derin dondurucu, 16 kg. kapasiteli. No frost soğutma sistemi ile gelen cihaz, A sınıfına göre %20 daha az enerji harcıyor. Dondurucunun yıllık enerji tüketimi ise 307 kWh

 

Doğru seçilmiş bir çekmeceli derin dondurucu hem daha sağlıklı besinler tüketmenize imkan tanır hem de ekonominize ummadığınız kadar katkı sağlar. Üstelik içerisini sevdiğiniz yiyeceklerle doldurmak son derece keyiflidir.

 

Derin dondurucu almadan önce bilmeniz gerekenlere yer verdiğim aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm. İşlevi, çeşitleri ve iyi bir derin dondurucunun sahip olması gereken özellikleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Derin Dondurucu Almadan Önce

 

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın